Gümüşhaneliler kır şenliğinde buluşacak

Gümüşhaneliler kır şenliğinde buluşacak
Bu içerik 687 kez okundu.

Zonguldak'ta kurulu bulunan Gümüşhane ili Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından Gümüşhaneliler 8. Geleneksel Kır Şenliği düzenlenecek.

Gümüşhane ili Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Yaşar Köksal, 13 Ağustos 2017 pazar günü Çaydeğirmeni Mesire Piknik Alanında yapılacak olan Gümüşhaneliler 8. Geleneksel Kır Şenliğine katılım çağrısında bulunuldu.

Dernek Başkanı Yaşar Köksal tüm hemşehrilerime ve Zonguldaklılara düzenleyecekleri bu etkinliği katılmaları çağrısında bulunduğunu belirterek “Kır şenliği hazırlıklarımız şu anda devam ediyor. Düzenlediğimiz bu etkinlikler bizim örf ve adetlerimizi kültürümüzü burada ki gençlerimize büyüklerimize unutturmamak adına düzenlenmektedir. Şuan davetiyelerimizi dağıtıyoruz. Hazırlıklarımız bitme aşamasına geldi. Kır şenliğinde Gümüşhane’mizin mali sanatçıları sahne alacaklar. Kemençe ve davul zurna eşliğinde eğlenilecek. Oyunlarımız olacak bunlar, Çuval giyme, kaşıkla yumurta taşıma, halat çekme gibi oyunlarımızla etkinliğimiz şenlenecektir. Kır şenliğimize Zonguldaklıları davet ediyoruz" dedi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Gümüşhaneliler kır şenliğinde buluşacak son dakika zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
90 DAKİKA 20 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM
ANA HABER 20 KASIM 2017
ANA HABER 20 KASIM 2017