SGK ödemelerini artık PTT’den yapacak

SGK ödemelerini artık PTT’den yapacak
Bu içerik 1382 kez okundu.

 

SGK il müdürü Erkin Avcı, PTT ile yapılan banka protokolü hakkında açıklamada bulundu. 

 

Her ayın 8 ila 14'ü arasında, Ziraat bankası aracılığı ile ödenmekte olan Sigortalı veya hak sahiplerine geçici iş göremezlik ve emzirme Ödenekleri hareketsiz iadeler, bloke aylıklar ile verese ödemelerinin artık ptt ile yapılacağını söyledi.

SGK İl Müdürü Erkin Avcı, şunları söyledi:

“Daha önce sigortalılarımız ve hak sahiplerimize ödemiş olduğumuz iş göremezlik ve emzirme Ödenekleri hareketsiz iadeler, bloke aylıklar ile verese ödemeleri Ziraat Bankası üzerinden şahıslara ödemekteydik. Ziraat Bankası ile yapmış olduğumuz protokolde biz işlemİ ne zaman yaparsak yapalım takip eden ayın 8’i ile 14’ü arasında şahıslar paralarını çekebiliyorlar idi. Buda dönem dönem sıkıntılara neden oluyor idİ. Bununla ilgili yeni arayışlar içine girdik. Başkanlığımız son yapmış olduğu protokol ile ptt ile bir anlaşma yapmış olduk. Ptt ile yapmış olduğumuz anlaşmada ödemeyi biz bitirdikten sora iki gün içerisinde ptt’ye gidecek sigortalılarımız veya hak sahipleri bu paralarını 60 gün içinde çekebilecekler.

60 gün içinde çekmezler ise iade bize gelecek ve tekrar müracaat etmeleri halinde tekrar postaneye ödemeleri gönderilecek.

Müracaatlarını bize yapabilecekleri gibi e-devlet şifresi ile SGK sayfasına girerek buradan emanetteki paralarına hareket vererek tekrar bankayla gitmesin sağlayabilecekler.

Burada sigortalılarımızın 8’i ile 14’ü nü bekleme zorunluluğunu ortadan kaldırmış olduk, 8’i ve 14’ünü kaçırdığı için paranın iade olmasından dolayı tekrar hareke gösterme olayını kurtarmış olduk. Sigortalı ve hak sahiplerinin lehine çok güzel bir düzenlenen yapılmış oldu. Ama burada hatırlatmamız gereken çok önemli bir husus var., Sigortalılarımız ve hak sahiplerini son 5 yıl içerisine bizlere müracaat etmiş olduğu ve bizim ödenme haline getirdiğimiz zabıtları oluşturduğumuz, bankaya gönderdiğimiz ama alınmadığı için tekrar bize gelen emanetimizde bekleyen paralar var. Bunlar 5 yıllık zaman aşımı süresine tabiler. Sigortalılarımız 5 yıl geçirmeden mutlaka müracat ederek bu paraların tekrar bankaya hareket gösterip almaları yönünde bilgilendirmesi gerekiyor. Bunu sağladığınız içinde sizlere teşekkür ediyoruz” dedi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

son dakika zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARŞI KARŞIYA 18 EKİM 2017
KARŞI KARŞIYA 18 EKİM 2017
ANA HABER 18 EKİM 2017
ANA HABER 18 EKİM 2017