Antrenör kursu tamamlandı

Antrenör kursu tamamlandı
Bu içerik 948 kez okundu.

Zonguldak’ta 19-29 Temmuz tarihleri arasında açılan İsmail Dilber C Lisans futbol antrenör kursu tamamlandı. Kursun tamamlanması dolayısı ile bir tören düzenlendi.

Törende Türkiye Futbol Federasyonu eğitmeni Sercan Görgülü ve Adem Tandoğan’a günün anısına madenci  heykeli ve Devrek bastonu hediye edildi.

AHLAKLI SPORCULAR YETİŞTİRİN

Kurs sonunda bir konuşma yapan TÜFAD Zonguldak Şube Başkanı Ahmet Birdal, antrenör adaylarına bundan sonraki hayatlarında  başarılar dileyerek şunları söyledi: “Ben öncelikle kursta ders veren Sercan hocamıza ve Adem hocamıza  teşekkür ediyorum. Kursu tamamlayan tüm adayları kutluyorum. Sizde artık TÜFAD ailesinin birer ferdi olacaksınız. Faal olarak antrenörlük yapabilmeniz için bulunduğunuz illerdeki TÜFAD şubelerine üye olmanız gerekiyor. Üye olmazsanız bazı sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz. TÜFAD’ın  düzenleyeceği etkinliklerden faydalanamazsınız. Onun için bir an önce üye olmanız gerekiyor. Yeni başlayacağınız antrenörlük hayatınızda başarılar diliyorum. İnşallah Türk futboluna ahlaklı, terbiyeli iyi futbolcular yetiştirirsiniz. Daha iyi yerlere gelmez için kendinizi sürekli yenileyin.”

ÖĞRENMENİN YAŞI YOK

TTF Antrenörü Sercan Görgülü ise, antrenör adaylarına öğrenmeye devam etmelerini tavsiye ederek şöyle konuştu: “10 günlük süre içinde sizlere bir şeyler öğretmeye çalıştık. Yeni sporcular yetiştirmek için neler yapmanız gerektiğini öğretmeye çalıştık. Öğrenmenin yaşı yok. Önümüzde uzun bir yol var. Eğer sporla ilgilenmeye devam edecekseniz bu kursta gördükleriniz bu işin on binde biri kadardır. Bu yüzden çok araştırmanız ve çalışmanız gerekiyor. Öğrenmenin yaşı yok. Öğrenmeye devam etmeniz gerekiyor. Bundan sonraki hayatınızda başarılar diliyorum.”

Kurs toplu olarak hatıra resmi çektirilmesinin adından sona erdi. HABER: ERCAN AYGÜN

antrenör kursu zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
90 DAKİKA 20 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM
ANA HABER 20 KASIM 2017
ANA HABER 20 KASIM 2017