“Zonguldak’ta da böyle bir tesis istiyoruz”

Kozlu Sahil Parkı’nda hafta sonunu geçiren vatandaşlar, “Zonguldak’ta da böyle bir tesis istiyoruz” dediler.

“Zonguldak’ta da böyle bir tesis istiyoruz”
Bu içerik 959 kez okundu.

Kozlu sahil park vatandaşlar tuvaletlerde ve gece ışıklandırmalarında sıkıntı olduğunu söyledi.

Hafta sonunu Kozlu sahil parkında geçiren vatandaşlar, aileleriyle ve arkadaşlarıyla, mangal yaptılar, sohbet ettiler, dinlendiler ve stres attılar.

Vatandaşlarla görüşlerini sorduk. Vatandaşlar “tuvaletler bakım istiyor, geceleri ışıklandırma yetersiz ve tek çeşme yetmiyor. Tesisler güzel oma bakımsız” şeklinde görüşlerini belirterek şunları söylediler.

 

TESİSLER BAKIM İSTİYOR

Okan Arslan, tesislerin çok güzel olmasına karşın, bakım istediğini ve temiz olmadığın söyledi. Arslyan, “Tesisler güzel ama ilk yapıldığı gibi aynı canlılıkta, aylın temizlikte durmuyor. Gelen vatandaşlarımız kullanma yerini, mesela oturup kaktığı zaman kullandığı yere aynı oturduğu yeni temizlemiyor ve pis bırakıyor. Otlar büyümüş. Lambalar kesik. Geçenlerde gece geldiğimde buraya lambalar kesikti. Bir kısım yapıyor bir kısmı ile yanmıyordu. Temizlik olarak çok şikayetimiz var ve bakım yok. Belediyenin biraz ilgilenmesi ve belirli bur kural koymalı ki oturduğumuz yerdin temiz olarak oturup temiz olarak kalkmamız gerekiyor” dedi

 

HER ŞEYİ BELEDİYEDEN BEKLEMEMEK LAZIM

Mesut Başaran ise, temizlik konusunda vatandaşların pis bırakmalarından kaynaklandığını belirterek, “her şeyi belediyeden beklememek lazım” dedi. Başaran, “Tesisler güzel ama biraz daha temiz olabilirse iyi olacak. Tabiî ki bu temizliği bozanda biz. Kendi çöpümüzü toplanırsak çok daha iyi olacak sanırım. Her şeyi belediyeden beklememek lazım” dedi.

 

TESİSLER ÇOK GÜZEL

Kudret Ayan’da, tesislerin güzel olduğunu ve hafta sonunu çoük gazel geçirdiklerini kaydetti. Ayan, “Tesisler güzel, yeni yeni mangallar ve barbeküler yapılmış. Gayet hoş Allah razı olsun ve bir sıkıntımız yok. Hafta sonunu güzelce geçiriyoruz. Kozlumuz güzel, Küçük ve şirin kasaba gibi deniz, Masmavi ve yeşil hepsi bir arada” dedi

 

TESİSLER GÜZEL AMA BAKIM YOK

İdris Emdi ise, “Tesisler temiz değil. Pis. Suyu yok. Borular patlak su boruları. Temiz bir ortam değil. Tesisler güzel ama bakım yok. Emdi, “Tesisler temiz değil. Pis. Suyu yok. Borular patlak su boruları. Temiz bir ortam değil. Tesisler güzel ama bakım yok” dedi.

 

ZONGULDAK’I SEVİYORUZ

Daha önce Zonguldak’ta oturan Yusuf Aydın ise Zongfuldak’ı unutmadıkların ve çok sevdiklerini belirterek tekrar ziyaret ettiklerini kaydetti.

 

KOZLU SAHİL PARK TESİSLERİNİNİN AYNISININ ZONGULDAK’TA YAPILMASINI İSTİYORUZ

İhsan Öztunç’da Kozlu sahil park tesislerin aynısını Zonguldak Belediyesi’nin de yapması gerektiğini kaydetti. Öztunç, “Aynı tesisin Zonguldak’a da yapılmasını bekliyoruz. Kozlu Belediyesi’ni tebrik ediyoruz çalışmalarından dolmayı ve aynı hizmeti Zonguldak belediyesi’nden destekliyoruz. Aynı şekilde böyle bir park yapılsın istiyoruz. Belediyede kentimize böyle bir tesisi yapmasını istiyoruz. Kent merkezinde alan yok ala başka alanlar var mesela. İnsanlara yaşam alanı oluşturması gerekiyor. Yaparsa seviniriz, biz Zonguldaklı olarak kozluların yerleri işgal ediyoruz aslıda” dedi.

 

TUVALETLER ÇOK KÖTÜ VE TEK ÇEŞME YETERSİZ

Son olarak Murat Başaran’da tuvaletlerin çok kötü durumda olduğunu, bakımın şart olduğunu ayrıca parkta sadece 1 tane çeşmenin olduğunu ve ondanda çok az su aktığını, dolayısıyla çeşme sayısın artırılmasını istediklerini kaydetti. Murat Başaran, “Tuvaletler çök kütü bir durumda. Ücretsiz olmasından kaynaklanıyor sanırım, balık kötü.

Temizlenmemekten ziyaret artık boru patlamış. Musluğa su taşıyan boru patlamış, poşet sarılı olarak gördüm. Onu dışında da tuvalet taşları kullanım miadını doldurmuş durumda. Rengi değişmiş artık., baktım gerekiyor. Ayrıca çeşme sayısı arttırılsın istiyoruz. Sadece 1 tane çeşme var ve oda çok az su akıyor ihtiyaç karşılamaya yetmiyor. Çeşme sayısın artırılmasını istiyoruz” şeklinde konuştu

(HABER-ERCAN DEMİR)

kozlu zonguldak haberleri haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 20 KASIM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017