KUDÜS MİTİNGİNE DAVET

KUDÜS MİTİNGİNE DAVET
Bu içerik 1027 kez okundu.

Zonguldak ilme Hizmet Cemiyeti Başkanı İbrahim Cansız, 30 Temmuz pazar günü İstanbul Yenikapı da yapılacak Kudüs mitingine biz tüm halkı davet ediyoruz” dedi.

Tüm dünyanın gözleri önünde Filistin’de müslümanlara zulmedildiğini ve bu tepki göstermek için Pazar gün Yenikapı mitinginde olacaklarını belirten İlim Yayma Cemiyeti Zonguldak Şubesi Başkanı İbrahim Cansız şunları söyledi:

Herkesin de bildiğin gibi Filistin'deki Müslüman kardeşlerimiz e karşı İsrail'in zulmü ayyuka çıktı. Bu zulmü telin ediyoruz protesto ediyoruz. Burada insanlık katlediliyor, bir nesil katlediliyor. Yıllardır bu zulüm vardı, ancak bu son günlerde son haftalarda daha da arttırmış durumda. Devletimizin girişimleriyle Müslümanların protestoları ile İsrail de bir geri adım atmış oldu. Ancak bu da yeterli olmadığı anlaşılıyor. Bunların durumunu protesto etmek amacıyla 30 Temmuz Pazar günü İstanbul'da Yenikapı'da saat 17.00’de büyük bir miting düzenlenecektir. Bizler Sivil Toplum Kuruluşu olarak oraya da inşallah katılacağız. Bizim İlim Yayma Cemiyeti genel merkezi olarak da genel merkezimizin talimatıyla şubelerimiz de katkı verecektir. Genel merkezimiz zaten bu sivil toplum kuruluşlarına bünyesinde içerisinde yer alıyor ve onun koordinatörlüğüne destek oluyor. Biz de inşallah Zonguldak Şubesi olarak buna destek veriyoruz Filistin için İstanbul'da olacağız Allah'ın izniyle. Mitinge katılım çağrısında bulunuyoruz halkımıza Mescidi Aksa bizim ilk kıblemiz bir mukaddes bir yerimizdir buranın rencide olması Oradaki insanların bu şekilde zulüm altında olması bizi burada üzüyor ve rencide ediyor biz Müslümanlar olarak bunlara sahip çıkmak mecburiyetindeyiz dünyanın neresinde olursa olsun herhangi bir Müslüman acı çekiyorsa biz onun kardeşi olarak onu çektiği acıyı hissetmemiz gerekiyor Bu his Dolayısıyla Filistinli kardeşlerimize hem yazdığımda toplanacak yardım ve destek verdi hem de siyasi destek de bulacağız inşallah”

(HABER-ERCAN DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 21 EKİM 2017
ANA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017