“Kudüs Müslümanların namusudur”

“Kudüs Müslümanların namusudur”
Bu içerik 581 kez okundu.

Saadet Partisi (SP) Kilimli İlçe Başkanı Hüseyin Topalahmetoğlu, 30 Temmuz Pazar günü İstanbul Yenikapı’da düzenlenecek olan Kudüs Mitingi’ne katılım çağrısında bulundu.

SP İlçe Başkanı Hüseyin Topalahmetoğlu, “30 Temmuz pazar günü İstanbul Yenikapı da yapacağımız Kudüs mitingine biz tüm Kilimli halkını davet ediyoruz. Bu miting siyasi bir miting olmayacak. Tüm müslümanların Derdi olan Kudüs için Müslümanların toplanıp haykıracağız bir miting olacaktır. İsrail Müslümanların sessizliğinden faydalanarak Süleyman mabedini yapmak için Kudüs'ü Mescidi Aksa'yı yıkmak için yıllardır sistemli bir çalışma yapıyor. Son dönemdeki Müslüman aleminde ki karışıklıklardan ve Müslümanların kendi dertleriyle uğraşmalarından ötürü biraz daha Pervasızca bu işe saldırmaya başlamıştır. Bizler müslümanlar olarak Kudüs’e sahip çıkmalıyız. Kudüs Müslümanların namusudur. Biz tüm Kilimli halkını Bu Davaya destek vermesi için bekliyoruz ve Kilimli'den en az 3 otobüs kaldırmayı düşünüyoruz” dedi.

İSTANBUL YENİKAPI'DAKİ MİTİNGDE HİÇBİR SİYASİ PARTİ BAYRAĞI VE FLAMASI KULLANILMAYACAKTIR

Kilimli halkından Müsait olanların katılmasını katılma durumunda olmayanların ise maddi ve manevi desteklerini beklediklerini ifade eden Topalahmetoğlu sözlerine şu şekilde devam etti:

“İstanbul Yenikapı'daki mitingde hiçbir siyasi parti bayrağı ve flaması kullanılmayacaktır. Sadece Filistin bayrakları ve Türk bayraklarıyla bir miting yapacağız. İnşallah Yenikapı'da yapacağımız bu miting nasıl 15 Temmuz’da bir Yenikapı deklerasyonu gibi tüm partiler toplandıysa Müslümanların da büyük bir deklerasyonu olacaktır. Yani Müslümanların Birliği'nin ve beraberliğini nişanesi olacaktır Ve bizim oradaki katılımınız İsrail'in bu Pervasızlığına dur diyecektir. Müslümanların bildiğine ve beraberliğine bir işaret fişeği olacaktır İnşallah. Tüm halkımızın katılımını bekliyoruz. Ve şunu da bekliyoruz İstanbul'da ki hısımını, akrabasını arkadaşını Yenikapı mitingine yönlendirmeleri de bekliyoruz halkımızdan.”

(HABER-ERCAN DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 18 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 18 EKİM 2017
ANA HABER 17 EKİM 2017
ANA HABER 17 EKİM 2017