Yunus polisleri gövde gösterisi yaptı

Yunus polisleri gövde gösterisi yaptı
Bu içerik 649 kez okundu.

Motosikletli yunus timi olmak için başvuruda bulunan gönüllü 24 polisin katıldığı kursta, eğitimleri motosiklet sürüş eğitmenleri Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli Alpaslan Yılmaz ve Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü'nde görevli Umut Aşkar verdi. Gelecek hafta sona erecek olan 4 haftalık kursta polis memurlarına, motosiklet sürüşünün yanı sıra motosiklet üzerinde silah kullanımı, dengede durma, yer değiştirme eğitimleri verildi. Yunus timi kursta eğitimini aldıkları sürüş teknikleri ve motosiklet üzerinde silah kullanımıyla ilgili gazetecilere kısa bir gösteri yaptı.

 

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığınca İl Emniyet Müdürlüğü'nde motosikletli polis timleri temel eğitim kursu düzenlendi.

Alpaslan Yılmaz, kursa katılan 24 polisin başarılı şekilde eğitimlerini sürdürdüklerini söyleyerek, "Asayiş Daire Başkanlığı'nın düzenlemiş olduğu Motorsikletli Polis Timleri Temel Eğitim Kursunun Zonguldak ilimizde ki yunus personellerine burada 4 haftalık başarılı bir eğitim yaptık. Arkadaşlarımızın hepsi dört haftalık azim ve özverili çalışmaları sayesinde göstermiş oldukları başarı sayesinde bütün arkadaşlarım kurstan bu ayın sonunda mezun olacaklar. Hepsi göreve hazırlar şu an. İlimizin yoğun trafiğinde olaylara müdahale edebilmek için teşkilatımızda yunus polislerimiz aktif bir şekilde görev yapmaktadır. Toplam da 24 kursiyerimiz var bunların 4 tanesi Ereğli ilçemizde görev yapacaklar diğer 20 personelimizde Zonguldak ilimizde görev yapacaklar. Bizlerden eğitim sahası konusunda desteklerini esirgemeyen Türkiye Taş Kömürü Kurumuna teşekkür ederiz" dedi.

emniyet zoniuldak haberleri haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
90 DAKİKA 16 EKİM 2017
90 DAKİKA 16 EKİM 2017
ANA HABER 16 EKİM 2017
ANA HABER 16 EKİM 2017