ZTSO basınla kahvaltıda bir araya geldi

ZTSO basınla kahvaltıda bir araya geldi
Bu içerik 677 kez okundu.

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir, 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle basın mensuplarıyla bir araya geldi. 
Camlı Köşkte düzenlenen kahvaltı programına Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık, Medya patronları ve basın çalışanları katıldı.

Kahvaltı programında konuşan Cemiyet Başkanı Derya Akbıyık, ZTSO Başkanı Metin Demir'e teşekkür ederek, sorunların çözümü ve kentin gelişmesi için Zonguldak basınının her daim hazır olduğunu ifade etti.

Basın camiasında kurumsal yapı oluşturmak adına platform oluşturmaya hazır olduklarını ifade eden TSO Başkanı Metin Demir ise, "Değerli basınımızın 24 Temmuz Basın Bayramı kutlu olsun. Dünyanın en zor görevlerinden birisini yapmaya çalışıyorsunuz. Zonguldak gibi görece olarak küçük bir ilde kısıtlı imkânlarla fedakâr bir şekilde çalışmalarınıza ben şahidim. Sizlere başarılar diliyorum. Bizler de basın sektörünün içerisinde yer alan bir aile ve kişiyiz. Şöyle söyleyeyim, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı koltuğunda oturmamızın sebebi basın grubumuzdur. Uzun yıllar devam eden bir aile şirketimiz ile basın sektörünün içerisindeyiz. Ben basın sektörünü temsilen TSO'nun başında ve yönetimindeyim. Sizin bir meslektaşınız şu anda TSO'nun başında. Sorunlar sıkıntılar saatlerce ve günlerce konuşulabilir. Bizim TSO olarak tercihimiz sorunları değil de pozitif bir gündem yaratarak potansiyelleri konuşalım. Zonguldak'taki yerel basının örgütlenme biçimine baktığımızda küçük ölçekli yapıların ön planda olduğunu görüyoruz. Bizim tarım, hayvancılık ve otomotiv gibi farklı alanlarda çalışmalarımız var. Bizim bu küçük yapıları birleştirerek daha etkili bir yapı haline getirmek yönünde çalışmalarımız var. Basın camiasında da bir büyüme, kurumsallaşma ve kurumsal kapasiteleri geliştirme yolunda cemiyetlerimizle ve derneklerimizle eğer ortak bir platform oluşturabilirsek TSO olarak üzerimize düşenden fazlasını yapmaya hazırız. Gazeteci yapı itibariyle özgürlüğüne düşkün insandır. Küçük yapıları nasıl daha büyütebiliriz? Sektörün içerisinde olan birisi olarak benim naçizane böyle bir tavsiyem olabilir. Bir araya gelebilirsek güzel işler başarırız diye düşünüyorum" dedi.
“PROJELER ÇINAR İLE DEVAM EDECEK"
Basın mensuplarının sorularını cevaplayan ZTSO Başkanı Metin Demir, Vali Ali Kaban döneminde başlayan projelerin Vali Ahmet Çınar ile birlikte devam edeceğini ve üzerine de yenilerinin ekleneceğini belirtti.
Demir; "Bizim TSO olarak tarım, hayvancılık, birisi Elvanpazarcık Beldesi diğeri ise Bakacakkadı Beldesi'nde olmak üzere 2 tane sanayi sitesi projemiz var. 2 tane sektörel ticaret merkezi projemiz var. Bunlardan birisi otomotiv, diğeri ise mobilya anlamında çalışmalar. Bunları Sayın Valimiz Ali Kaban döneminde başlattık, belirli bir aşamaya da getirdik. Şu anda fiziki açıdan bir aşamaya gelindiğini göremiyoruz ama bürokrasi tarafında plan, proje ve etüt alanında önemli aşamalar kat edildi. Bu yıl içerisinde inşallah hem Organize Sanayi Bölgesinin ve Bölgesel Ticaret Merkezinin temellerini atma aşamasına geleceğiz. Göreve yeni başlayan Sayın Valimiz Ahmet Çınar Bey ile de projelerin hızla devam edeceğini, hatta bunların üzerine yeni projeler de ekleyeceğimizi düşünüyorum. Kendisine yaptığımız ziyaretlerden aldığımız izlenim bu yöndedir" dedi.

 

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası (ZTSO) Başkanı Metin Demir, 24 Temmuz Basın Bayramı ve Basından Sansürün Kaldırılışının 109.Yıldönümü kapsamında basınla bir araya geldi. Camlı Köşk’te düzenlene kahvaltıya, Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık ile çeşitli gazeteci dernek başkanları ve gazeteciler katıldı.

DERYA AKBIYIK: ZTSO BÜYÜK ÇALIŞMALYARA İMZA ATTI

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık, yaptığı konuşmada, “24 Temmuz Basın Bayramı ve Sansürün kaldırılışının 109.yıldönümü. Sayın başkanımızın nazik davetiyle buradayız Sayın başkanımıza bizleri bugün burada ağırladığı için çok teşekkür ediyoruz. Zonguldak TSO Bizim için çok önemli bir kuruluştur, ilimizin büyümesini kalkınmasına ve gelişmesine çok büyük yardımları destekleri ve katkıları görevleri var. 2017 yılında da büyük çalışmalara imza attılar. Yerel basın çok önemli Sayın başkanım Ve siz de yerel basın içinde olan birisi olarak hem de bizleri bilen birisi olarak biz Zonguldak TSO’nun 24 Temmuz Basın Bayramı çerçevesinde Sansürün kaldırılışının 109 yıl dönümünde  yanımızda olması çok güzel” dedi.

METİN DEMİR: BASINI TEMSİLEN ZTSO’NU BAŞINDAYIM

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir’de, “Ben basın sektörünü temsilen Ticaret ve Sanayi Odası yönetiminde ve başındayım. Yani şöyle söyleyeyim sizin bir meslektaşımızın şu anda” dedi.

Demir konuşmasında basının zor şartlarda fedakarca görev yaptığını belirterek sözlerine şu şekilde devam etti: “Basın bayramınız kutlu olsun tebrik ediyorum. Dünyanın en zor işlerinden birisini yürütüyorsunuz, en zor bir görevi yapmaya çalışıyorsunuz ve Zonguldak gibi göreceli olarak küçük bir ilde kısıtlı imkânlarla çok fedakarca çalışmalarınıza ben yakinen şahidim ve bu görevleriniz de hepinize başarılar diliyorum, başarınızın devamını diliyorum. Sayın başkanımızın da ifade ettiği gibi bir yandan basın sektörünün içinde olan bir aile ve kişiyiz. Hatta şöyle söyleyelim. Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odasının Başkanlığı koltuğunda oturmamıza vesile bizim basın grubu yani biz biliyorsunuz uzun yıllardır devam eden aile şirketi ile basın sektörünün içindeyiz ve ben basın sektörünü temsilen Ticaret ve Sanayi Odası yönetiminde ve başındayım. Yani şöyle söyleyeyim sizin bir meslektaşımızın şu anda. Biz Tabii uzun uzun sorunlardan saatlerce, günlerce konuşulabilir ama biz Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası olarak tercihimiz pozitif bir gündem yaratıp sorunları değil de potansiyelleri konuşalım. Bu alanda Zonguldak'ta yerel basın camiasının örgütlenme biçimine baktığımızda daha küçük ölçekli yapıların ön planda olduğunu görüyoruz. Bu alanlarla ilgili bizim biliyorsunuz tarımda, hayvancılıkta ve otomotiv'de ve çok farklı alanlarda sektördeki küçük yapıları birleştirerek büyüterek daha güçlü daha etkili yapılar haline getirmek bakımından bazı çalışmalarımız var. Neden olmasın yerel basın camiasında da bir büyüme kurumsallaşma, bu kurumsal kapasiteleri geliştirme yönünde cemiyetimizle ve derneklerimiz ile eğer ortak bir platform oluşturabilirsek şunun sözünü verebilirim, Biz Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası olarak üzerimize düşenden fazlasını yapmaya hazırız. Ben davetimizi kırmayıp bugün bize eşlik ettiğiniz için Sayın başkanlarımıza ve tüm gazeteci meslektaş arkadaşlarıma teşekkür ediyoruz” dedi.

PROJELERİMİZ DEVAM EDECEK

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir yaptığı konuşmanın ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplandırdı. Yatırımlarla ilgili soruya Metin Demir şu şekilde cevap verdi: “2 Organize Sanayi Bölgesi projemiz var biliyorsunuz biri tarımla (Saracılık) biri hayvancılıkla ilgili. 2 tane Sanayi Sitesi projemiz var biri Elvanpazarcık ta biri Bakacakkadı mevkiinde. 2 tane bölgesel Ticaret Merkezi yani sektörel Ticaret merkezleri kurma çalışmalarımız var. Biri Otomotiv ile ilgili diğeri de mobilya ve dekorasyon sektörüyle ilgili. Bu yılın içerisinde OSB’lerin ve bölgesel ticaret merkezlerinin temellerini atma aşamasına geleceğiz.”

Yeni projeler de geliştireceklerini belirten ZTSO Başkanı Demir, “Bunları Sayın Valimiz Ali Kabam beyefendi döneminde başlattık takip ettik ve belli bir aşamaya getirdik şu anda fiziki olarak ortaya bir şey çıktığını göremiyorsunuz belki ama Bürokrasi tarafında plan proje ve fiziki etütler bakımından önemli mesafeler alındı. Bu yılın içerisinde hem olsa OSB’lerin ve hem de bölgesel Ticaret merkezlerinin temellerini atma aşamasına geleceğiz. Bürokrasi bir yandan hızla yürüyor. Ben Göreve yeni başlayan Sayın Valimiz Ahmet Çınar Bey zamanında da bu projelerin İnşallah hızla devam edeceğini ve hatta bunların üzerine yeni projeler ekleyeceğimizi tahmin ediyorum. Sayın Valimizle yaptığımız görüşmelerden aldığımız İntiba bu şekildedir. İnşallah yola devam edeceğiz.”şeklinde konuştu.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Metin demir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARŞI KARŞIYA 18 EKİM 2017
KARŞI KARŞIYA 18 EKİM 2017
ANA HABER 18 EKİM 2017
ANA HABER 18 EKİM 2017