Ödemeyene AF yok

Ödemeyene AF yok
Bu içerik 701 kez okundu.

Zonguldak Vergi Dairesi Başkanı Refik Akgün, 6736 ve 7020 sayılı vergi affından yaralanan vatandaşların taksitleri ödememesi halinde aftan yararlanamayacakları uyarısında bulundu.

Kamuoyunda vergi affı olarak bilinen 6736 Sayılı yasanın üçüncü taksitinin ve 7020 sayılı yine vergi affının birinci taksitinin son ödeme günü 31 Temmuz 2017 Pazartesi günü sona eriyor

Her iki yasada da mükelleflerin bu yasadan yaralanabilmesi için birinci ve ikinci taksitinin günüde, zamanında ödenmesi şartı bulunuyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Zonguldak Vergi Dairesi başkanı Refik Akgün, “Bu nedenle borcunu yapılandıran vatandaşlarımızın bu vergi aflarından düzenli bir şekilde faydalanabilmeleri için birinci ve ikinci taksitlerini 31 Temmuz 2017 tarihine kadar ödemeleri gerekmektedir” dedi.

Zaten bu ödeme şartlarının yasanın kendi hükmünde var olduğunu belirten Refik Akgün, “Özellikle 7020 sayılı yasanın birinci taksitinin bu aya isabet etmesi nedeniyle mükelleflerimizin özellikle bu taksitini ödemeleri önem arz etmektedir.

Diğer taraftan da 6736 sayılı yasamızın da bu üçüncü taksitini son ödeme günüdür. Gerçi mükelleflerimizin cari dönem iki tane taksitini 6736’da ödememe şansları var, ama yinede mükelleflerimizin ödenme kabiliyetleri bulunması halinde bunu geciktirmemelerinde fayda vardır.” Diye konuştu.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ARA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017
AYAN'DAN BOMBA AÇIKLAMALAR
AYAN'DAN BOMBA AÇIKLAMALAR