”Kantinler en güvenilir gıda satış yerleridir”

”Kantinler en güvenilir gıda satış yerleridir”
Bu içerik 966 kez okundu.

 

Zonguldak kantin İşletmecileri Derneği Başkanı Süleyman Erbay, kantinlerin öğrenciler için en güvenli gıda satış yerleri olduğunu söyledi.

Erbay, “Çocukların sağlıklı beslenmesini sağlamak, obeziteyle mücadele amacıyla bir çok kantinlere düzenlemeler getirildiğini belirten Süleyman Erbay şunları söyledi:

“Okul Kantinleri bildiğiniz gibi çocukların beslenmesinde önemli rol oynuyor. Çocuklarımız sabahleyin okullara geliyorlar, kantinden beslenme işlemlerini görüşüyorlar, derslerin okullarda görüşüyorlar. Tüm akşama kadar okullarda kaldıklarından yemek ihtiyaçlarını da kantinlerde görüyorlar O açıdan kantinlerin yeni çocukların beslenmesin de oldukça önemli yer tutmakta ve devletimiz de konuda hassasiyet göstermekte ve kantinleri bu konuda ilgili kurumlar aracılığıyla denetlemektedir. Diğer yandan da çocukların sağlıklı beslenmesini sağlamak, obeziteyle mücadele amacıyla bir çok kantinlere düzenlemeler getirildi. Özellikle geçtiğimiz yıl kantinlerde satılan hazır gıda ürünlerini bir çoğu yasaklandı, katkı maddeli içecekler, katkı maddeli kekler, çukulatalar hapsi, şeker ve şekerlemeler okul kantinlerinde artık yasaklandı. Anne ve babalar güvenli rahatlıkla çocukları kantinlere yönlendirebilirler. Okul kantinleri zamanımızın en güvenilir gıda satış yereri oldu diyebiliriz”

100 BİN ÖĞRENCİ KANTİNDEN GIDA İHTİYACINI GÖRÜYOR

Diğer yandan Zonguldak’ta yaklaşık 100 bin öğrencinin okul kantinlerinden gıda ihtiyaçları görmekte olduğunu belirten Süleyman Erbay, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Ortalama bir okulda 500 ile 1000 öğrencimiz yine aynı şekilde okul kantinlerinde ihtiyaçların görmekte. O açıdan kantinlerin sağlıklı beslenmesi, kontrol edilmesi oldukça önemlidir. Biz dernek olarak bu konuda çeşitli çalışmalar yapıyoruz sürekli. Kantinleri denetlenmesi, kantincilerdin eğitimleri, kantincilerin bilgilendirmeler aynı şeklinde öğrencileri de sağlıklı beslenme konusunda bilgilendirmeleri amaçlı çalışma ve projeler yürütmekteyiz.”

(HABER-ERCAN DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 24 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 24 EKİM 2017
90 DAKİKA 23 EKİM 2017
90 DAKİKA 23 EKİM 2017