ZGC Basın Bayramını kutladı

ZGC Basın Bayramını kutladı
Bu içerik 351 kez okundu.

ZGC Başkanı Derya Akbıyık, “Ülkemize yapılan bu darbelerden de en çok basın etkilendi. her seferinde aldığımız bazı haklar tekrar geri alındı. Kazanımlarımız elde ettik tekrar kazanımlarımız elimizden alındı.” dedi

 

24 Temmuz Basın Bayramı ve Basından Sansürün kaldırılışının 109. yıldönümü nedeniyle Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti (ZGC) tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu.

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık, Ülkemize yapılan bu darbelerden de en çok basın etkilendi. Her seferinde aldığımız bazı haklar tekrar geri alındı. Kazanımlarımız elde ettik tekrar kazanımlarımız elimizden alındı” dedi.

24 Temmuz basın Bayramını ve Sansürün kaldırılışının 109. yıldönümünü kutladıklarını belirten ZGC Başkanı Derya Akbıyık, şunları söyledi:

“Değerli meslektaşlarım. Bugün 24 Temmuz basın bayramı ve sansürün kaldırılışının 109. Yıldönümünü kutluyoruz. Her sene 24 Temmuz’da basın olarak bir araya geliyoruz, sesimizi duyuruyoruz Bugün bizim için çok önemli bir gün. Yılda iki bayramımız var. 24 Temmuz ve 20 Ocak. 24 Temmuz önemli sansürün bundan 109.Yıl önce kaldırıldığın için önemli. Ama sansür kalktı diyebilir miyiz, ifade özgürlüğü diyebilir miyiz, Tabiî ki bu 109 yılda çeşitli kereler darbelere maruz kaldık. Ülkemize yapılan bu darbelerden de en çok basın etkilendi. Her seferinde aldığımız bazı haklar tekrar geri alındı. Kazanımlarımız elde ettik tekrar kazanımlarımız elimizden alındı. Ama günümüz 2017 Türkiye’sine geldiğimiz bugünde basın hür olsun, ifada özgürlüğü sonsuz olsun. Tabiî ki bunu yarken de basınında kamuoyunu bilgilendirilirken doğu düzgün bilgilendirmesi ger8ektiğini ve kamuoyunu yanıltmamamız gerektiğini de altın çiziyoruz. 24 Temmuz’u bu anlamda basın bayramın kutluyoruz. Saban sayın valimizle bir araya geldik Tüm il geneli meslektaşlarımız vardı. Bugün Atatürk Anıtına çelengimizi koyduk. Saygı duruşunda bulunduk ve istila marşımız okuduk. Akşamda yine programlarımız devam ediyor. Belediye Başkanımız yemek düzenliyor, diğer ilçelerimizde çeşitli eksiklikler peş peşe yapılıyor. 24 Temmuz basın bayramı da ve sansürün kaldırılışının 109. yıldönümünde bizi hatırlayan kamu kurumu kuruluşları, özel teşebbüsler, sivil toplu kuruluşlarına hepsine teşekkür ediyordum. Hatırlayamayanlara da yine teşekkür ediyoruz. 24 Temmuz Basın Bayramı kutlu olsun”

Derya Akbıyık’ın konuşmasını ardından gazeteciler toplu olarak resim çektirdiler.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 22 KASIM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 22 KASIM 2017
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017