Ankara’da birinci oldu..

Ankara’da birinci oldu..
Bu içerik 509 kez okundu.

Saltukova Belediyesi tarafından İşkur işbirliğinde açılan “Müşteri Hizmetleri Satış ve Yetkilisi Kurs” Projesi Ankara’da birinci oldu.

 

Saltukova Belediye Başkanı Zerrin Güneş, Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Gönül Demirsu'yu makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İŞKUR İl Müdürü Gönül Demirsu, engellire yönelik açılan kursun başarıyla tamamlandığını belirterek şunları söyledi:

DEMİRSU: MÜŞTERİ HİZMETLERİ SATIŞ VE HİZMET YETKİSİ KURSUMUSU BAŞARIYLA TAMAMLADIK

“Bilindiği gibi 4857 sayılı iş yasasının 30.uncu maddesi gereği 50 ve üzerinde çalıştırıp işverenlerimizin özelde %3 oranında kamuda da %4 oranında engelli çalıştırma yükümlülüğü vardır. Bu kapsamda engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden de kesilen idari para cezalarını kullanma yetkileri komisyona dair yönetmelik kapsamında görevli komisyonun 2016'ya 3 sayılı kararı ile uygun görülen ve bütçe tahsis edilen müşteri hizmetleri satış ve yetkilisi kursu il müdürümüz ve Saltukova Belediyesi ile kurumumuz arasında düzenlenen Müşteri Hizmetleri Satış ve Hizmet Yetkisi Kursu Belediye Başkanlığı arasında düzenlenmiştir. Kurs karma engelli gruplara ayrılıp günlük olup 10 kişiden oluşmuştur. Kursa gelen engelli vatandaşlar ikametlerinden servis araçlarıyla alındı ve kurs yerine getirildi. Kursa 38.500 TL bir ödenek ayrıldı. Genel müdürlüğümüz engellilerimiz bu kursu on kişiyle başlayıp on kişi ile bitirdi. Sertifika almaya hak kazandılar. kurs müddetince engellerimizin servis ücretleri eğitici ücretleri yine kursumuzdan karşılandı. Bunun yanı sıra engellerimizi kurs boyunca her gün için 20 TL cep harçlığı ve genel sağlık sigortaları kurumumuzca karşılandı. Bugün Saltıkova Belediye Başkanımız Zerrin Güneş kursla ilgili bizi ziyaret ettiler. Bundan sonra da yapacağımız diğer kursları da görüştük ortaklaşa fikir aldık ziyaretten dolayı kendisine teşekkür ediyorum ifadelerini kullandı”

GÜNEŞ: ANKARA’DAN BİRİNCİ GELMENİN MUTLULUĞU İÇİNDEYİZ

Saltukova Belediye Başkanı Zerrin Güneş, kurs projesini Ankara’da birinci olmanın onuru ve gurur içinde olduğunu belirterek şunları söyledi:

“İşkur müdürümüz Gönül Demirsu'ya ziyarette bulunduk. Bize göstermiş oldukları misafirperverlikten dolayı öncelikle teşekkür ediyorum. Geniş kapsamda beraber çalıştığımız dönemleri en güzel şekilde izah etti. Biz belediye olarak hazırlamış olduğumuz proje kapsamında engelleri yönelik olsun istedik. Farkındalık olsun bir farkındalık yaratmak istedik. Bunun üzerine sağ olsunlar il müdürümüz bize olan desteklerini esirgemediler. Kursumuz en güzel şekilde devam etti. Bunun akabinde Ankara'dan Proje günleri tanıtım kapsamında belediyemizin de katılmış olduğu proje ödüllü yarışmada bizim sosyal ve ekonomik anlamda engelleri yönelik müşteri temsilcisi ve hizmetleri satış hizmetleri kapsamında açmış olduğumuz kurs birinciliği ile döndük. Ve ödülümüzü olarak beldemize döndük. Mutluyuz gururluyuz onurluyuz aldığımız bu ödülü Saltukova halkına armağan ediyorum. Bu projelerimiz ilerleyen zamanlarda inşallah işkur il müdürlüğümüz ile birlikte kurumumuzda birlikte devam edecektir. Sadece ödül almak adına değil ama bulunduğumuz ortamda belediye başkanlarımıza tanışmak onlar ile daha neler yapabilir hangi projelerle katılmışlar ve aramızdaki birlik beraberliği adına çok güzel iki gün geçirdik. 18 ila 19 Temmuz arası bu organizasyonun yapılmasında bizleri çok büyük destek sağlayan MİYARGEM Başkanımıza da sonsuz teşekkürlerimi sunuyoruz ve Saltukova’nın Zonguldak'ın adını en güzel şekilde Ankara'ya tanıtmış olduk ve ödülümüzü aldık"

(HABER-ERCAN DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 22 KASIM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 22 KASIM 2017
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017