CHP’de delege seçimleri için sandıklar mahallelerde kurulabilir

CHP’de delege seçimleri için sandıklar mahallelerde kurulabilir
Bu içerik 558 kez okundu.

 

Ahmet Altun “ilçeler kabul ederse il olarak mahallelerde kurulacak sandık kararlarına hayır demeyiz”dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak İl Başkanı Ahmet Altun, “Mahallelerde sandık kurulsun” çağrılarına cevap verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde Deniz Yavuzyılmaz ve Tarık Coşkun, kongre sürecini ilk adımı olan ilçeler tarafından mahallelerde gerçekleştirilecek olan delege seçimleri için “Sandıklar mahalelyerde kurulsun” çağrısında bulunmuşlardı.

Bu çağrıya CHP İl Başkanı Ahmet Altun olumlu cevap verdi.

Ahmet Altun yaptığı açıklamada, “Şimdi mahallerde delege seçimleri nasıl yapılacağı ve ne şekilde yapılacağı bellidir. İlçe başkanlıkları bu konuda yetkilidir. Bede duydum. İlçe başkanlıklarına müracaatlarını yaparlar, onlar değerlendirirler ve bunda bu değerlendirmeyi kendi yönetim kurulunda görüşüp en doğru neyse onu yapmaya çalışırım. Yetki ilçe başkanlıklarıdır. İlk önce seçimleri onlar yapacaklardır. Biz il olarak ancak görüş ve önerilerini değerlendirmek üzere tepede ki bir kuruluşuz. Her hangi bir ilçe teşkilatınız mahallede sandık kurulacak şeklinde karar alırsa bu kararı desteklerim” Dedi

CHP’deki kongre süreci hakkında da bilgi veren CHP İl başkanı Ahmet Altun, “Kongre süreci belidir. Ekim ayı içerisinde, yani Eylül ayının sonu ile delege seçimleri belli olacak, Ekim sonu ile Kasım sonuna doğru ilçe başkanlıkları seçilecek ve takvimi biz belirleyeceğiz. Yani hangi gün hangi il başkanlığı seçiminin yapılacağını il yönetim kurul olarak biz belirleyeceğiz.. Kasım’ın sonu ile 15’inden onda Aralık7ın 24’üne kadar da il başkanlığı seçimleri yapılacak ve takvim bu şekilde işleyecek. Bu aradaki günleri il başkanlığı tespit edecek” diye konuştu.

CHP İl Başkanı Ahmet Altun son olarak ise 24 Temmuz basın Bayramını kutladığını söyledi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 21 EKİM 2017
ANA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017