AK PARTİ KİLİMLİ’DE 5184 ÜYE 427 DELEGE İÇİN OY KULANDI (Videolu Haber)

AK PARTİ KİLİMLİ’DE 5184 ÜYE 427 DELEGE İÇİN OY KULANDI (Videolu Haber)
Bu içerik 1473 kez okundu.

AK PARTİ KİLİMLİ’DE 5184 ÜYE 427 DELEGE İÇİN OY KULANDI
İLÇE BAŞKANI KANBEROĞLU, DELEGE SEÇİMLERİNİ TAMAMLADIKLARINI BELİRTEREK OY KULLANA ÜYELERE TEŞEKKÜR ETTİ

AK Parti Kilimli İlçe Teşkilatında kongre sürecinin ilk adımı olan delege seçimleri tamamlandı. Delege seçimlerine üyeler yoğun katılım gösterdi.
Delege seçimleri Çatalağzı, Gelik ve Muslu beldeleri ile bağlı köylerde, Pazar günü ise ilçe merkezinde 9 mahallede delege seçimleri gerçekleştirildi.


Çatalağzı’da 7 mahallede 1038 üye 100 delege, Gelik’te 5 mahallede 455 üye 44 delege, Muslu’da 3 Mahalle de 190 üye 17 delege, Şirinköy, Kurtköy, Türkali ve Göbü köylerinde ise 217 üye 28 delege için oy kullandı.
Pazar günü ise ilçe merkezinde bulunan 9 mahallede 3164 üye 239 delege için oy kullandı.
AK Parti Kilimli İlçe Başkanı Mahmut Kanberoğlu yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ve talimatıyla partimizde oğlan kongre süreci başlamıştır. 22 Temmuz 2107 cumartesi belde ve köylerimizde. 23 Temmuz Pazar gün ise ilçe merkezimizde mahallelerimizin ve köylerimizin demoğrafiğ yapısına göre delege seçimleri üyelerimiz tarafından yapıldı. Bu süreçte yaklaşık 5 bini üzerinde seçmen olarak bizde kayıtlı üye bulunmakta ve bunlardan yoğun katılımıyla gerçekleşen delege seçimini yapmış bulunmaktayız. Kongre sürecini ilk adımı olan delege seçimlerimizin hem ilçemize hem teşkilatımıza, hem ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını nasip etsin ediyorum. Buralara kadar gelen oy kulana tüm üyelerimize canı gönülden şükranlarımız sunuyorum. Tüm Kilimli kamuoyuna dele seçimimizi başarıyla gerçekleştirilmiş olduğunu saygıyla duyuruyorum. Bundan sonraki süreçte belde kongrelerimi var. Delege seçimleri yüksek seçim kurulunda onaylanıp kesin listeler askıya çıktıktan sonra önümüzdeki ilk süreçte beldelerin kongrelerin yapılması var. İl Genelinde nüfusu 5 bini üzerinde olan beldelerin kongreleri yapılacak. Daha sonra önümüzde ki günlerde Eylül-Ekim ayları içerisinde de ilçelerin kongrelerin tamamlanmış olacak” dedi.
(HABER-ERCAN DEMİR)

ak parti kilimli zonguldak haberleri haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 21 EKİM 2017
ANA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017