Özbakır: Teşkilatlarımız yenilenecek

AK Parti’de delege seçimleri yapıldı. AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Hüseyin Özbakır: “Kongre sürecinde teşkilatlarımız yenilenecek” derken, Zeki Tosun’da “Tüm il genelinde 70 bin üyemiz delege seçimleri için oy kullanacak” dedi.

Özbakır: Teşkilatlarımız yenilenecek
Bu içerik 431 kez okundu.

Zonguldak’ta AK Parti Merkez İlçe Delege Seçimleri Cumartesi günü il binasında yapıldı.

Seçimlerde üyeler 19 mahalle, köyler için kurulan sandıklarda oy kullanarak ilçe kongresinde yönetimi belirleyecek delegeleri seçtiler.

Seçimlere ilginin oldukça yoğun olduğu gözlendi

Delege seçimlerini değerlendiren AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Hüseyin Özbakır, “Kongre dönemleri geldikçe yenileniyoruz ve şu anda yeni bir dönemin içerisindeyiz. Bir kısım arkadaşlarımız her halde bu seçimlerde yenilenecek, bir kısım arkadaşlarımız da devam edecektir. Yenilenenler ve devam edenler hepimiz bizim insanımız. İnşallah partimiz için hayırlı olur, daha iyi olacak. Yolumuza devam edeceğiz” dedi.

AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun’da, il genelinde 70 bin üyenin delege seçimlerinde oy kullandığını belirterek şunları söyledi:

“Delege seçimlerimiz 19 Temmuz itibariyle başladı. Pazar günü itibariyle 23’inde bitmiş olacak. Bugünde merkez ilçemizde delege seçimlerini yapıyoruz. Ve buraya gelene kadar 4 Temmuz’da bizim kongre sürecimiz başlamıştı. Çeşitli mesailerde geçtikten sora 19’undada delege seçimleri başladı. Bugünde merkezimizde 19 mahallemizde ve köylerimizde delege arkadaşlarımız geliyor ve oyları kullanıyor. Yarın itibariyle tüm ilçelerde delege seçimleri tamamlanmış olacak. Ben bu delege seçimlerini Zonguldak’ımıza, ülkemize hayırlı olmasın diliyorum. Tabi bu delege seçimleri bittikten sora kongre süreçlerimiz başlayacak. İlk önce 4 tane beldemizde kongremizi yapacağız. Bunlar sonra 5-6 Ağustos tarihlerinde yapılacak. 4 tane nüfusu 5 bini geçen beldemiz var. Daha sonra da 8 ilçemizde kongrelerimizi yaparak il kongremize geleceğiz. Bu 8 ilçemizin de kongre başlangıç tarihi 30 Eylül,1 Ekim, 14 Ekim ve 15 Ekim’de de 8 ilçemizin kongrelerini yapmış olacağız. Ben şimdiden bu kongre tabi bizim bu çalışmalardan sora bu işler yapılıyor. Burada eğmeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum ve kongrelimizin hayırlı olmasını diliyorum. İlçelerde 400’er tane delege var. Bu sonuçta 70 bir tane üyenin tüm belde ve ilçelerde oy kullanması demek. Bunlar sırayla ph0ardtimize gelerek oylarını kullanıyor. 70 bin tane üye oy kullanacak. Zonguldak’ta 70 bin üyemiz var ve bunlar oy kullanmaya başladı”

(HABER-ERCAN DEMİR)

Zonguldak AK Parti Zeki Tosun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 24 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 24 EKİM 2017
90 DAKİKA 23 EKİM 2017
90 DAKİKA 23 EKİM 2017