“Hatta üzerine hain bile yazılmalı”

Fetö’cü sanıklara tek tip elbise giydirilecek olmasına vatandaşlar destek verdi.

“Hatta üzerine hain bile yazılmalı”
Bu içerik 526 kez okundu.

Darbeci teröristin giydiği tişörtün üzerinde Türkçe anlamı "Kahraman" olan "Hero" yazılı tişörtle mahkemeye gelmesi sonrası kamuoyunda başlayan sanıkların tek tip elbise ile duruşmalar çıkarılması gündeme gelmişti.

Mahkemeye "Hero" tişörtüyle giden FETÖ sanığı, mahkemede gergin anların yaşanmasına neden olmuştu. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Başbakanla konuştum, bunları mahkemeye çıkartırken Guantanamo'da olduğu gibi tek tip elbiseyle çıkaralım" şeklinde konuşmasınından sonra Adalet Bakanlığı da FETÖ tutuklularının kıyafetlerinin toplanacağını ve "HERO" tişörtü gibi mesaj içerenlerin giydirilmeyeceğini açıklamıştı.

AMERİKA’DA UYGULANIYOR TÜRKİYE’DE DE UYGULANSIN

Tek tep elbise giydirilmesi konusunda bakanlık nezdinde çalışmalar devam ederken Zonguldaklıma tek tip elbiseyi sorduk. Zonguldaklılar FETÖ’cü sanıkların tek tip elbise giydirilmesine destek verdiklerini belirttiler.

Zonguldaklılar, tek tip elbise giydirilecek olması konusunda, “Bence doğru karar ve giydirilmeli. Türkiye’de uygulanmasını istiyorum açıkçası. Mantıklı bir karar. Amerika’da uygulanıyorsa burada uygulanması gerekiyor. En azından tek tip elbise giyilerek hainler daha iyi anlaşılır

Kravatlı, takım elbise ile duruşmalar çıkıyorlar. Bu şehit aileleri ve bizleri rencide etmiyor mu ediyor tabiî ki. Bence tek tip elbise giysinler hatta üzerine hain bile yazabilirler hiç sakıncası yok” diye konuştular.

(HABER-ERCAN DEMİR)

FETÖ Zonguldak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 20 KASIM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017