Esnaf süre istiyor(videolu haber)

Fevkani Köprü altı esnafı isyanda

Esnaf süre istiyor(videolu haber)
Bu içerik 879 kez okundu.

Zonguldak belediyesi tarafından kent merkezinde bulunan Fevkani Köprüsünün bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştirilecek.

Belediye Başkanı Muharrem Akdemir köprü bakım ve onarım çalışmaları için ihale yapıladığını açıklamıştı.

Kısa bir süre önce de Fevkani köprü altı esnafı ile Belediye Başkanı Muharrem Akdemir arasında bir toplantı gerçekleştirilmişti.

Fevkani esnafı ise bu çalışmalardan hiç de hoşnut olmadığını belirtti.

MEHMET PAKKAN: BİZ İŞGALCİ DEĞİLİZ

Esnaf Mehmet Pakkan, “Şimdi bizim beklentimiz şu: Belediyenin biraz daha ılımlı olması bir. İkincisi bu dükkanlardan biz çıkıp da nereye gidelim bize bir yer gösterilmesi lazım. Lavvuarını orasını söylediler. Burada şimdi bakım olacak. Biz esnaflara çıkın diyorlar. 6-7 ay sokaklarda ne yapacağız, senedimiz var çekimiz var. Biz çıkın deniliyor. Bize müddet verilmesi lazım. Bize 1, 1.5 sene sonra kendinizi hazırlayın denilmesi lazım. Belediye biraz ılımlı olsun, insiyatif olması lazım. Belediye bize işgalci diyor. Biz niye işgalciyiz ki. Biz bunu başkandan bir türlü öğrenemedik” dedi.

HAKKI KARADAĞ: NEREYE ÇIKACAĞIZ

Esnaf Hakkı Karadağ ise, “Sıkıntıdayız zaten, her taraf ayrı bir sıkıntı. Herkesin borcu harcı var. Bize iki ay içinde çıkın deniliyor. Biz bu sürede nereye çıkacağız, borcumuzu harcımızı nasıl ödeyeceğiz? Geri geldiğinde aynı hakları alabilecek miyiz alırsak nasıl alacağız? Sıkıntı içinde kimse ne yapacağını bilmiyor. Ne diyebilirim ki ben. Bana çık deniliyor. Ben çıktığım zaman nereye çıkacağım? Birinci etapta mobilyacının oradan köprünün oraya kadar deniliyor ki 4 ay içinde burası teslim alınacak. Nasıl ve ne şekilde teslim alacağız onu da bilemiyoruz” şeklinde konuştu.

BERAT HELVACI: YAPILMASI İYİ OLUR

Berat Helvacı da, “Bildiğimiz fazla bir şey yok. Yıkılacakmış galiba. Tam bir bilgim yok. Yapılması iyi olur. En küçük bir araba geçse sallanıyoruz” dedi.

MECiT NAİR: HEPSİNİ YIKMAYA GEREK YOK Kİ

Esnaf Mecit Nair ise, “Belediye ile bir daha görüşmek istiyoruz. Toplantı yaptık. Belediye kendisin buranın tamamını yıkacağını söyledi. Eğer yıkılırsa biz bir daha buraya göremeyiz. Burada da yıkılacak tehlikeli bir yer yok. Bir iki yer var aslında. Yapılacak olan bir iki yer için dükkanların hepsini boşaltmak, yıkmak olmaz yani. Dükkanların hepsini yıkmaya kalkarsanız esnaf bu işin altından kalkamaz. Hepsini yıkarlarsa mağdur oluruz. Belediye dükkanların hepsini yıkıp yeniden yapacakmış. “ dedi.

ARİF DEMİREL: ÇOK ANİ OLDU

Son olarak Arif Demirel de, “Belediyeden bize söylenen, köprünün bakıma alınacağı, bununla ilgili bir ihale sürecinin gerçekleştiği. Buradaki esnaf arkadaşlarımız açısından zamanlama çok önemli. Başkan ve başkan yardımcısına biz konuyu anlattık.Başka yer gösterilmesi konusunda çok net bir şey yok. Bakıma alınması ve esnafı dükkanına tavsiye etmesi zamanlaması çok önemli. Borcu olan esnaflarımız var. En azından şu zaman bir sene veya bir buçuk sene sora köprü bakımına alınıyor ona göne kendinizi ayarlayın denilmesi lazım. Süre istiyoruz. Çok ani oldu. panik halini yayıyoruz. Mağdur olacak gibi bir durum var” şeklinde konuştu.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Zonguldak haberleri Zonguldak Muharrem Akdemir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ARA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017
AYAN'DAN BOMBA AÇIKLAMALAR
AYAN'DAN BOMBA AÇIKLAMALAR