Kızılay Kur’an kurslarını ziyaret ediyor(videolu haber)

Kızılay, Kur’an kurslarında okuyan çocukları ziyaret ederek ikramda bulunuyor.

Kızılay Kur’an kurslarını ziyaret ediyor(videolu haber)
Bu içerik 500 kez okundu.

Türk Kızılayı Zonguldak Şubesi Başkanı Nihat Aygün, Kur’an kurslarını ziyaret ederek öğrenim görmekte olan çocuklara ikramlarda bulunduklarını kaydetti.

Nihat Aygün yaptığı açıklamada, “Türk Kızılay olarak her zamanki gibi yine görevimizin başındayız. Bir haftadır Zonguldak’ımız biliyorsunuz okulların tatil olması nedeniyle Diyanet’e bağlı camilerde çocuklarımızla ilgili Kur’an kurslarımız başladı. Hem kız hem de erkek çocuklarımız. Yaşları 5 ile 15 arası. Bizde Türk Kızılayı olarak her gün bir camimizi dolaşarak o Kur’an kurslarında okuyan minik yavrularımız ziyaret ediyoruz. Onları kucaklıyoruz, öpüyoruz ve onlara her gün ikramlarımız oluyor. Değişik şekilde meysu, ayran, kek dağıtıyoruz. Velhasıl cami cami dolaşıyoruz. Rabbim o çocuklarımıza zihin açıkladığı versin, onlar ülkemizin geleceğidir” dedi

 

KIZILAY OLARAK DEPREM  BÖLGESİNDEYİZ

Bugün Muğla ve bodrum’da meydan gelen deprem nedeniyle Kızılay ekiplerin deprem bölgesinde olduğunu belirten Nihat Aygün, “Yine biliyorsunuz bugün Muğla ve Bodrum’da bir deprem oldu. Oradaki tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun diliyoruz. Er azından can kaybı yok, geriside tamamlanır. Rabbim bir daha böyle şeyleri bizlere göstermesin. Şu anda Türk Kızılayı olarak ekiplerimiz o bölgede. Hatta benim oğlum bile şu anda o bölgeye hareket etti ve. Allah kolaylık versin ve Allah yardımcıları olsun diliyorum” diye konuştu.

 

AYGÜN İSRAİL’E LANET OKUDU

Türk Kızılayı Şubesi Başkanı Nihat Aygün, Mescidi Aksa’da müslümün kardeşlerimize zulüm yapanları lanetlediklerini belirterek, şunları

“Aynı zamanda bugünlerde İsrail’in yapmış olduğu bir zulüm var Mescidi Aksa’da ilt defa bu Cuma günü ve geçtiğimiz hafta Cuma namazı kılınamadı. Müslümanların en çok ziyaret etiği ve Müslümanların ilk kıblegahı olan mescidi Aksa’da bugünlerde Müslüman kardeşlerimiz zulüm altıda eziliyorlar.  Zulümleri yapanları lanetliyoruz. Rabbim onlara gereken cevabı inşallah verecektir. Tabi Türkiye olarak Sayın Cumhurbaşkanımızda bizzat bire bir ilgileniyor. Ama bir an önce müslümanların bu zulümden kurtarılması gerekiyor. Dünya müslümanlara hücum ediyorlar. Müslümanların dünyaya yayılışından ve hıristiyan aleminin korkusunda her geliyor. İnşallah Müslümanlar birlikte ve dirlik içinde olurlarsa bundan kurtaracağız inşallah diyoruz”

(HABER-ERCAN DEMİR)

Türk Kızılayı Zonguldak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 23 EKİM 2017
ANA HABER 23 EKİM 2017
HAYATA DAİR 23 EKİM 2017
HAYATA DAİR 23 EKİM 2017