Zonguldak’tan İsrail’e sert uyarı

Sivil toplum kuruluşları İsrail’e sert tepki gösterdi.

Zonguldak’tan İsrail’e sert uyarı
Bu içerik 367 kez okundu.

Türkiye Gençlik Vakfı tarafından 81 ilde Mescid-i Aksa’ya yapılan saldırı ile ilgili tepki eylemi gerçekleştirdi. Zonguldak’ta Cuma namazı sonrasında madenci anıtında düzenlenen tepki eylemine Zonguldak vali yardımcısı Nevzat Taşdan, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek, Memur Sen İl Temsilcisi Kamuran Aşkar, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Züleyha Yazıcı Arıman, AK Parti İl Gençlik kolları başkanı Burhan Onuk, Eğitim Bir Sen şube başkanı Sadettin Dede, Sağlık Sen şube başkanı M. Ali Kara, Büro Memur Sen şube başkanı Ramazan Seyrek, İlim Yayma Cemiyete Başkanı İbrahim cansız ile çok sayıda sicil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Eylemde İsrail’e sert tepki gösterildi, zulüm kınadı.

Türkiye Gençlik Vakfı adına bir açıklama yapan Melih Yılmaz konuşmasında şunları söyledi:

““Mescid-i Aksa biz Müslümanlar için büyük değer taşımaktadır. Yarım asırdır işgal altında bulunan Kudüs’te, İsrail bu sefer gözlerini tekrar Mescid-i Aksa’ya dikti. Acımasızca canına kıyılan masum çocukların, sivil insanların kanı İsrail için yeterli olmayıp, alınların secdeye varmasına da engel olmaktalar” diyerek şunları söyledi:

“Müslüman Müslümanın kardeşidir. Kardeşlerimize ve İslam’a yapılan zulme hep birlikte bütün Müslümanlar olarak karşı çıkmak bizim görevimizdir. Ortaya atılan bir bahaneyle Mescid-i Aksa’ya müdahale edilmiş ve İsrail güçleri tarafından kapıları kapatılmıştır. Üç gün kapalı kaldıktan sonra İsrail polisinin kontrolü ve kapıya konulan metal arama detektörleriyle sınırlı şekilde ziyarete açılmıştır. Her zaman olduğu gibi, vicdanları körelmiş Batı Dünyası yine bizi yanıltmayarak sessizliğini korumuştur. Kudüs’e 1948’den beri yapılan işgaller bir yurtta değil, bizahiti İslam’a karşı yapılan bir saldırıdır. Artık öyle bir boyut almıştır ki, ilk kıblemiz de ezan-i Muhammediyeyi yasaklayacak kadar alçaklaşmışlardır. Bunlara karşı durmak namus borcu olmuştur. Dik duruşumuzun Allah izin verirse eşkıyalıklar son bulup, zalimler kaçacak delik arayana kadar sürdüreceğiz. Burada bu bildiriyle biz Müslümanlar görevimizi yapıyor ve dille uyarıyoruz. Bizim dilimiz ki gönüllerde dualarla bir olup Allah’ın izniyle zalimlere lanet olarak yağar. Anlamamakta direniyorlar. Biz Allah’tan başka kimseden korkmayız. Bu zulüm devam ederse güçlenmeye devan edip zalimlere kabus oluruz. Kardeşlerimizin canını yakanlar ve İslam düşmanlığı yapanlar her daim enselerinde bizim nefesimizi hissederek korku solurlar. Bizler ki Muhammed’i son peygamber kabul etmiş, kayıtsız şartsız Allah’a teslim olmuş, ordusunun ayak sesleriyle tüm dünyaya korkular salmış Osmanlı İmparatorluğunun torunlarıyız. Alçakların kulaklarında her daim bu sözler yankılanacaktır. Bir gece ansızın gelebilirler. Filistin’deki Müslüman amcalarımız, teyzelerimiz, kardeşlerimiz bilsinler ki duamızla ve gönlümüzde sonuna kadar onların yanındayız. Allah’ın izniyle bu zulümler bitecektir. İşgalci İsrail bir gün perişan olacaktır”

(HABER-ERCAN DEMİR)

Zonguldak Eylem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARŞI KARŞIYA 18 EKİM 2017
KARŞI KARŞIYA 18 EKİM 2017
ANA HABER 18 EKİM 2017
ANA HABER 18 EKİM 2017