“İsrail ile ilişkileri donduralım”

Saadet Partisi Zonguldak İl Başkanı Sadık Kar, “İsrail ile ilişkiler dondurulsun” çağrısında bulundu.

“İsrail ile ilişkileri donduralım”
Bu içerik 361 kez okundu.

İsrail dünyadaki müslümanların sessizliğinden faydalanarak Filistin’i yok etmeyi tamamen kafasına koyduğunu, hedefi olan hem büyük İsrail’i kurmak hemde Mescidi Aksa’nın bulunduğu yerde Süleyman mabedini yapmak uğruna insanları katletmeye devam ettiğini belirten Sardık kar şunları söyledi:

“İsrail dünyadaki müslümanların sessizliğinden faydalanarak Filistin’i yok etmeyi tamamen kafasına koydu. Ve esas hedefi olan hem büyük İsrail’i kurmak hemde Mescidi Aksa’nın bulunduğu yerde Süleyman mabedini yapmak uğruna insanları katletmeye devam ediyor. İsrail’den daha iyi bir şey beklemiyoruz. Tabi ki tüm yapılanları şiddetli kınıyoruz. Tüm bu yapılanları tüm nefretimizle kınıyoruz. Yalnız İsrail kınamaktan insan hakkından, haktan ve hukuktan anlamayacak yapıla sahip ve anlayışa sahip. Kendisinde başkasını insan olarak görmeyen bir anlayışa sahipler. Ve İsrail kuvvetten anlayan bir yapıya sahip ve bir anlayışa sahip bir devlet. Onun için ben İsrail’e çok fazla bir şey söylemek istemiyorum. İsrail’e söz anlatmak istemiyorum, İsrail ile işbirliği yapan diğer İslam devletlerini şiddetli kınıyorum buradan. Ve bu arada şu anda hükümetimizin İsrail ile olan normalleşme sürecini derhal bitirilmesini ve tüm ticaret ilişkilerini yok etmesin, Türkiye’deki büyükelçiliği kapatıp büyükelçiyi geri göndermesini istiyoruz. Tepki ise müslüman İslam devletlerin böyle tepki göstermesi lazım ki bu ancak ses getirir, ancak oradaki zulmün durmasına biraz olsun etki eder.

İsrail’in bugüne kadar yaptığı ilk değil, bugün yapmış olduğu bugün ilk değil. Bugün artı Mescidi Aksa’yı müslümanlara kapatma girişimi yapıyor. Bundan sonra da bizim tepkisi ölçüyor. Şu anda bizim buradan vereceğimiz beyanatlar onun kulağın gitmez bile. Yalnız burada hükümete büyük iş düşüyor. Bu konuda gerekin yapmalı ve derhal İrsali Büyükelçisini geri göndermeyi, tüm ilişkileri durdurmayı, tüm yapılan anlaşmalar iptal etmeyi. Devlet burada milletinin beklentilerine cevap vermeli. Türkiye Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti başbakanı, Cumhurbaşkanı kendisini oraya taşıyan bu insanların beklentilerini bu konuda muhakkak yerine terimleridir. Eğer yerine getiriyorsa maalesef İrsali dostu olarak insanların kabine kazınacaktır”

(HABER-ERCAN DEMİR)

Saadet Partisi Zonguldak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 24 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 24 EKİM 2017
90 DAKİKA 23 EKİM 2017
90 DAKİKA 23 EKİM 2017