Elmaslar fırtına gibi olacak

Elmaslar fırtına gibi olacak
Bu içerik 1686 kez okundu.

 

Zonguldak Kömürspor U17 takımı oyuncularına Atletizm  Antrenörü  Utku Duman tarafından  Koordinasyon ve çabukluk çalışmaları  yaptırılıyor.

Fener sahasında yapılan  çalışmalarda sporcuların  daha çabuk oynamaları konusunda gerekli olan bilgiler  aktarılıyor.  İlk kez bu tür çalışma yapan futbolcular, adım frekansı, çabukluk  ve koordinasyonu   daha iyi bir şekilde uygulayarak  müsabakalarda performanslarını arttırmaya  çalışıyorlar.

 EKSİKLER GİDERİLİYOR

 Çalışmalar hakkında bilgi veren U17 takımı antrenörü  Oğuzhan Akman, futbolda çabukluğun çok önemli olduğunu belirterek şunları söyledi” Futbolun içinde atletizm daima var. Bu konuda  yeterli donanıma sahip, tecrübeleri ile  Zonguldak’ta ürettiği işler belli olan Antrenör arkadaşımız Utku Duman, bize yardımcı oluyor. Adım frekansı, koordinasyon, çabukluk çalışmaları ile ilgili  bilgiler aktarıyor. Oyuncularımızın farklı çalışmaları gereken yönler var. Eksik olan taraflarımız var. Bu çalışmaları  haftada 2 kez  Utku hocamız nezaretinde bu yönde çalışmalarımızı  yürüteceğiz. Bu çok yönlü çalışmaları yaparken amacımız alt yapıdan Zonguldakspor’a oyuncu yetiştirmektir. Ben utku hocamıza bize yardımcı olduğu için teşekkür ediyorum.”

PERFORMANSLARI ARTACAT

Zonguldakspor’un alt yapısında oynayan futbolculara haftanın 2 günü  koordinasyon ve  çabukluk çalışması yaptıracaklarını  belirten Atletizm Antrenörü  Utku Duman şunları söyledi” Zonguldakspor alt yapı oyuncularına  Oğuz hocamızın ricası üzerine  atletim  branşı konusunda çalışmalar yaptıracağız. Futbolcuların biraz zayıf olduğu patlayıcı kuvvet ve koşu koordinasyonu çalışmaları yaptırıyoruz. Sahada daha yüksek performans sergilemeleri için haftada 1-2 gün bu  çalışmaları yapacağız.”

HABBER: ERCAN AYGÜN

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 20 KASIM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017