‘İsmail Dilber’ Antrenör Kursu başladı

‘İsmail Dilber’  Antrenör Kursu başladı
Bu içerik 1028 kez okundu.

 

XX C Lisans  Kursu’na 15’i Zonguldak’tan 15’i il dışından olmak üzere 30 antrenör adayı katılıyor. Kursta eski Zonguldakspor’lu Sercan Görgülü eğitmen olarak ders veriyor.

Türkiye Futbol Federasyonu ile Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Genel Merkezi tarafından düzenlenen  C lisans antrenör kursu başladı.

 TÜFAD Zonguldak Şubesi tarafından organize edilen ve  10 gün sürecek kursa  TÜFAD Genel Başkanı İsmail Dilber’in ismi verildi. 2’si bayan  30 kişinin katıldığı kursta Türkiye Futbol Federasyonu   eğitimcisi  Sercan Görgülü ve  Adem Tandoğan tarafından ders veriliyor.  Dün  başlayan kursta saban  teorik bilgi, öğleden sonra’da sahada  uygulamalı ders verildi.

SİZİN İÇİN BİR ŞANS

 

Kursun açılış konuşmasını yapan  TÜFAD Zonguldak Şube Başkanı  Ahmet Birdal, yaptığı açıklamada tüm antrenör adaylarına  başarılar dileyerek şunları söyledi;” Çoğunuz futbolu yeni bıraktınız veya  devam ediyorsunuz. İlerideki  hedefinizi belirlemek için bu kursa müracaat  ettiniz.  Sizin için bir şans. İleride Türk futboluna antrenör olarak hizmet etmeye  devam edeceksiniz. Ben hepinize başarılar diliyor, şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

 

 AHLAKLI SPORCULAR  YETİŞTİRİN

İl Hakem Kurulu adına bir konuşma yapan Ulusal Gözlemci Erol Pesen ise  şöyle  konuştu,” Küçük yaşlardaki  miniklere vereceğiniz eğitim sporcu kardeşlerimizin   geleceğini  temin edecektir. İnşallah ahlaklı, zeki, çevik sporcular yetiştirirsiniz. Hepinize  başarılar diliyorum”

ARTIK  FARKLI NOKTADA HİZMET EDECEKSİNİZ

 Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili  Hakan Yüksel’de Zonguldak’ta böyle bir kursu düzenleyenlere  teşekkür ederek tüm adaylara başarılar diledi. Yüksel şöyle konuştu: 

“Zonguldak’ta  böyle bir kursun açılmasında emeği olan herkese  teşekkür ediyorum. İl dışından gelen arkadaşlarımıza hoş geldiniz diyorum. Futbol çok geniş bir kitleye hitap eden bir branş. Hepiniz  geçmişte futbol oynamış veya oynamaya  devam eden kişilersiniz.Bundan sonra farklı bir noktada  hizmet edeceksiniz. Çok iyi olan futbolcular iyi antrenör olacak diye bir kural  yok. Pek iyi olmayan  futbolcuların da  çok iyi  antrenör alabileceklerini görüyoruz. Gençlere  futbol eğitim verirken öncelikli olarak sporun ahlakını , rakibe, antrenörlere, seyircilere, hakemlere karşı sevgi ve saygıyı,öğretmenizi bekleriz. Hepinize başarılar dileriz.”

HABER: ERCAN AYGÜN

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 21 EKİM 2017
ANA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017