İsrail ürünlerine boykot başlatalım çağrısı

Fikri Asım Fikir ve Düşünce Derneği Başkanı Sinan Toprak, İsrail Ürünlerine boykot yapılması için çağrıda bulundu.

İsrail ürünlerine boykot başlatalım çağrısı
Bu içerik 887 kez okundu.

182 fanatik Yahudi yerleşimcinin gruplar halinde ve İsrail polisi eşliğinde Aksa'ya baskın düzenledi. Mescid-i Aksa'da yaşanan olayların ardından İsrail polisinin girişlere kapı dedektörleri yerleştirerek kısıtlamalar getirmesine, Filistinlilerin tepkisi devam ediyor. Aksa'nın Meclis Kapısı'na kurulan elektronik dedektörlerden geçmeyi reddeden Filistinliler, öğle namazını kapının önünde eda etti. İsrail'in Mescid-i Aksa'nın kapılarına metal arama dedektörlerini yerleştirdiği 16 Temmuz Pazar gününden bu yana Kudüs'te gerilim sürüyor. Metal arama dedektörlerinden aranarak Harem-i Şerif'e girmeyi reddeden binlerce Filistinli namazlarını Mescid-i Aksa'nın Aslanlı (El-Esbat) Kapısı'nda kılıyor. Cemaat İsrail polisinin sert müdahalesiyle karşı karşıya kalıyor.

Mescidi Aksa’da yaşanan bu durum karşısında tepkiler çığ gibi artarak devam ediyor. Tüm yurt genelinde İsrail’de Müslüman kardeşlerimize uygulanan zulümler tepki görmeye devam ediyor. Zonguldak’ta Fikri Asım Fikir ve Düşünce Derneği tarafından da İsrail ürünlerine karşı boykot çağrısı yapıldı.

Fikri Asım Fikir ve Düşünce Derneği Başkanı Sinan Toprak,  Mescidi Aksa’da yaşanan zulmü kınadığını belirterek, vatandaşlara irsali ürünlerine karşı boykot yapalım çağrısında bulundu.

İsrail’i sert şekilde kınadığını da belirten Sinan Toprak, şunları söyledi.

“Biz Müslümanlar olarak ilk kıblemiz olan, Peygambere fendimizin miraca çıktığı yer oylan Mescidi Aksa, şu anda Siyonist İsrail tarafından işgal altındadır Siyonistler oradaki Müslüman kardeşlerimize zulmediyorlar. Biz Türkler olarak, hatta dünya Müslümanları olarak orada ki Müslüman kardeşlerimize zulmeden Siyonist İsrail’in ürünlerine karşı boykot uygulamalıyız. Çünkü bizim her İsrail ürününü satın aldığımızda Müslüman kardeşlerimize sıkılan bir mermi parasını kazandırmış oluyoruz aslında. Biz İsrail ürünlerini satın alıyoruz ve onlarda bizim kardeşlerimiz öldürüyorlar, zulmediyorlar, eziyet ediyorlar. Biz tüm müslümanlar olarak buradan çağrıda bulunuyorum. Halk olarak İsrail ürünlerini boykot edelim, satın almayalım, tepkimizi en azından b.u şekilde göstermiş oluruz”

(HABER-ERCAN DEMİR)

Fikri Asım Zonguldak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
90 DAKİKA 20 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM
ANA HABER 20 KASIM 2017
ANA HABER 20 KASIM 2017