“Hizmetler tamamlanacak”(videolu haber)

Akdemir muhtarlarla bir araya geldi

“Hizmetler tamamlanacak”(videolu haber)
Bu içerik 682 kez okundu.

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, muhtarlarla kahvaltıda bir araya geldi, muhtarların sorunlarını dinledi, yaptıkları ve yapacakları çalışmaları anlattı.

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Zonguldak il merkezindeki muhtarlarla kahvaltıda buluştu. Kahvaltıya Karadeniz muhtarlar Federasyonu genel başkanı Şerafettin Nas, ve 18 mahalle muhtarı katıldı.

Ayrıca Belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, daire müdürleri yapılan etkinlikte hazır bulundu.

Zonguldak merkezde bulunan 19 Mahalleye hizmet için yoğun bir çaba içinde olduklarını belirten Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, “Bugün burada muhtarlarımızla bir aradayız. Hem muhtarlar Federasyonu genel başkanım, hem de19 mahalle muhtarım, uzun zamandır sizlerle bir araya gelmedik. Yoğun iş gücü nedeni ile sizlerle bir araya gelemedik. Bugün bunu telafi etme adına buradayız. Sizlerle sık sık bir araya geleceğiz. Bugün burada başkan yardımcılarım, daire müdürlerim hepsi burada ne sorununuz varsa, ne sıkıntınız varsa söyleyebilirsiniz” dedi.

‘’19 MAHALLEDE HER YERE DOKUNACAĞIZ’’

Tüm mahallelerde çalışmaların sürdüğünü, yapılacak çalışmaların devam ettiğini, yağmur suyu giderleri, kanalizasyon temizliği, yol yapımı, parke yol yapımında 2017 yılı sonu itibarı ile 135 Kilometre yolun tamamlanacağını belirten Başkan Muharrem Akdemir sözlerine şu şekilde devam etti:

“Muhtarlarımız sözüyle, kültürü, giyimiyle, kuşamıyla, bilgisiyle kendisini kabul ettirmiş olan arkadaşlarımızdır. Bugünkü toplantımızın nedeni epeydir bir araya gelememiştik birbirimizi görmüyorduk hem bilgi hem bilgilendirme hem de sohbet başka bir amacı yoktur.  Yaz sezonuyla alakalı planladığımız çalışmalar var teknik arkadaşlarımız da şu anda yanımızda zaten ne ihtiyacınız varsa park ve bahçeler fen işleri müdürümüz ve itfaiye tüm birim müdürlerimiz yanımızda şu anda özellikle muhtar arkadaşlarımızdan şunu rica ediyorum beni bağışlayın bizim yaptığımız ve planladığımız çalışmalar var bu çalışmaları yapacağımızı söylediğimiz halde eleştiri alıyorum bu beni çok üzüyor. Bir yıl önceden teknik arkadaşlarımızla biz bu çalışmalarımızı planladık yaz sezonu sonuna kadar bu planladığımız çalışmaları bitireceğiz. Allah büyük bir elem keder vermezse, sıkıntı vermezse bu çalışmaları dediğim gibi tamamlayacağız bakın dört gündür bir yağmur yağışı vardı bütün çalışanlarımız teyakkuz halindeydi sabaha kadar nöbetçi bıraktım itfaiye de dahil temizlik işlerimiz sabaha kadar ayaktaydılar. Allah yardım etti öyle diyelim yağmur denize doğru kaydı hiçbir sıkıntı olmadan bu geceyi geçirdik. Şimdi hangi mahallelerde nasıl bir çalışma var onu anlatacağım sizlere, metre ile ölçüldü ne kadar metre iş yapacağımızı İnağzı Mahallesi, Acılık, Erdemir Lisesi ve Acılık merkezi yağmur sularını içme sularını yeniden tanzim edeceğiz. Ağustosun başında başlayacağız ve bayram öncesine kadar bitirmiş olacağız. Acılık'ı sudan kurtaracağız. Stat üstü, Bahçelievler, Bahçelievler’in pek ihtiyacı yok ama yine de listeye aldık. Sarmaşık Sokak, İncivez, Yenimahalle, Karaelmas, On Temmuz, Mithatpaşa, Terakki Mahallesi, Çaydamar bu yaz sonuna kadar buradaki çalışmalar bitecek”

“MÜKEMMEL BİR VALİYE SAHİBİZ”

Zonguldak’a yeni atanarak görevine başlayan Vali Ahmet Çınar hakkında değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, “Sayın Valimiz Ahmet Çınar’a da il merkezi ile ilgili bazı bilgilendirmelerde bulundum, eksiklikleri söyledik, valim gerekli talimatları verdi, Mükemmel bir Valiye sahibiz. Zonguldak için Ahmet Çınar valimin bir şans olduğunu düşünüyorum. Giden valimiz Ali Kaban da ilimize önemli hizmetler yaptı. Malatya ilinde de önemli başarılara imza atacaktır” dedi.

NAS: KİLİMLİ’DE BİR ÇİVİ DAHİ ÇAKILMADI, MUHARREM BAŞKANIN DEĞERİNİ BİLİN

Toplantıda hazır bulunan Zonguldak Muhtarlar Derneği Başkanı ve Karadeniz Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı Şerafettin Nas, Zonguldak Belediye Başkanı Akdemir’in yoğun çalışmakta olduğuna dikkat çekerek, “Zonguldak Belediye Başkanı Akdemir çalışmıştır, elinden geleni yapmıştır, buradaki muhtar arkadaşlarıma  Kilimli ilçesine gelmelerini tavsiye ederim, Kilimli ilçesinde, mahallede bugün itibarı ile 2014 yılından bugüne hiçbir şey yapılmamıştır. Kilimli’de bu dönem bir çivi dahi çakılmamıştır. Hiçbir hizmet yapılmıyor. Mukayese yaparsanız, Zonguldak-Kilimli arasındaki farkın ne kadar büyük olduğunu görürsünüz. Başkanımıza karşı kırıcı konuşmayın. Başkanımız bir şeyler yapmaya çalışıyor” dedi.

MUHTARLARIN BİR KISMI ELEŞTİRDİ BİR KISMI DA HİZMETLER İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ.

Yapılan toplantıda Başkan Akdemir muhtarların sorunlarını dinledi,

Zaman zaman muhtarlar Başkan Akdemir’i hizmet konusunda yetersiz olmakla eleştirirken, bazı muhtarlar ise yapılan hizmetlere teşekkür ederek Zonguldak il merkezindeki muhtarların Başkan Akdemir’den memnuniyetini, şikayetçi olmadıklarını, son yıllarda muhtarların sorunları ile en yakın ilgilenen başkana sahip olduklarını kaydettiler.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Zonguldak Zonguldak haberleri Muharrem Akdemir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 21 EKİM 2017
ANA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017