“Yerel esnafı tercih edin”(videolu haber)

Zonguldak Bakkallar Ve Tekel Bayileri Esnaf Odası. Oda Başkanı, Kadir Habiboğlu, vatandaşlara yerel esnaftan alışverişlerini yapması çağrısında bulundu.

“Yerel esnafı tercih edin”(videolu haber)
Bu içerik 1718 kez okundu.

Bakkalların her geçen gün şartlarını zorlaştığını belirten Habipoğlu, zorluklara karşı direnmeye çalıştıkların ifade etti.

Bakkalların da marketlere göre pahalı satmadığını özelikle alıntı çizen Kadir Habipoğlu, gramajlara dikkat edilmesi gerektiği uyarısında bulunarak şunları söyledi.

BAKKALLARIMIZ, MARKETLERİMİZ DİĞER FİRMALARDAN ÇOK DAHA PAHALI SATMIYOR

“Devamlı dile getirdiğimiz sorunlar her geçten gün büyümektedir. Fakat bizde bu zorluklara karşı direnmeye devam ediyoruz. Ne yapıyoruz. En azından yerli esnafımızdan, yerel esnaftan alışveriş yapmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımıza ‘Alışverişinizi yerelden yapın Zonguldak kazansın’ gibi kampanyamız var ve bunu da sık sık dile getiriyoruz. Hazırladığımız afişleri vatandaşlarımızın görebileceği yerlerde asıyoruz. Bunun yanında bire bir dostlarımızla, arkadaşlarımıza ulaşabildiğimiz herkese yerel esnaftan arkadaşlarımızdan alışveriş yapmaları için telkinde buluyoruz. Arkadaşlarımızda dostlarımızda bizim tavsiyelerimize uyuyorlar. görüyorlar sokakta gördüğümüz esnaf arkadaşlarımız başkan teşekkür ediyoruz haberlerin alıyoruz diyorlar. Şimdilik çalışmalar iyi gidiyor. Vatandaşlarımız kısa ulusal market zincirleri yerin bizim yerel de olan arkadaşlarımızı tercih etsinler istiyoruz. Bu yerelde olan arkadaşlarımız yöresel ürünlerde satıyorlar zaten. Bakkallarımızın bir çoğu yöresel ürünlere de yöneldiler zaten. Diğer ulusal marketlerde öyle yöresel ürünler yok. Zaten biçim bakkallarımız, marketlerimiz diğer firmalardan çok daha pahalı satmıyor. Daha önce bunu açıklamasın ben yaptım. İnsanlar alışverişini yaparlarken önce gramajına baksınlar, ondan sonra fiyata baksınlar. Bizim gramajımız bellidir. Kendimize göre gramaj uygulamamız yoktur.  Önce gramajın baksınlar ondan sora alışveriş yapsınlar. Sorunlar üstten kaynaklanıyor aslında. Bunun ben zaman zaman dile getiriyorum. Daha ileriki zamanlarda daha değişik şeyler söyleyebileceğiz Allah izin verirse. Bizim imkanlarımız kısıtlı. Masaya vurulması gereken yerde masaya vurması gereken arkadaşlar masaya vurmadıkları için, yani kendi üyelerini, kendi vilayetin korumadıkları için zaten sıkıntı dışarıdan, oradan da doğru yuvarlana yuvarlana buraya doğru geliyor. Şimdi biz burada kısmi şekilde cüzzi bir şekilde yaralara merhem olabiliyoruz. Daha üst mevkilerde olan arkadaşların yapması gereken işleri biz yapmaya çalışıyoruz ve o arkadaşlar maalesef kendi üzerlerine düşen görevleri yapmamaktadırlar”

(HABER-ERCAN DEMİR)

Zonguldak haberleri Zonguldak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 21 EKİM 2017
ANA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017