Nas: Demokrasi nöbetimizi Çanakkale’de tuttuk

Zonguldaklı muhtarlar demokrasi nöbetini Çanakkale’de tuttular

Nas: Demokrasi nöbetimizi Çanakkale’de tuttuk
Bu içerik 498 kez okundu.

 

Zonguldak’tan 90 muhtar 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde Demokrasi nöbetlerini Çanakkale’de tuttular.

Zonguldak Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Nas, 14 Temmuz akşamında Zonguldak’tan 2 otobüs ile birlikte yola çıktıklarını belirterek, “Bu program daha önceden yapılmış bir programdı. 14 Temmuz’da Zonguldak’tan 90 muhtarımız ile birlikte 2 otobüsle Çanakkale’ye hareket ettik. Çanakkale’de ilk olarak şehitlikleri ziyaret ettik. Tabi bu bağlamda biliyorsunuz hain darbe girişiminin de sene-i devriyesiydi. Bu bağlamda bizler şehitlerimizi ziyaret ederek Çanakkale ruhunu tekrar yaşadık, ecdatlarımızın nasıl bir savaş kazandığını bire bir gördük ve yaşadık. Akşam da bu demokrasi nöbetine Çanakkale meydanında 90 tane muhtarımla beraber katıldık. Tabi bu bağlamda bununla birlikte coşkulu bir hava vardı. Sağ olsunlar orada halkla bütünleştik, pankartımızı açtık ve orada da yerel tv kanallarında canlı yayınlara katıldık. Oranın yetkilileri de sağ olsunlar bize misafirperverlik gösterdiler ve sağ olsunlar dolu dolu o Çanakkale meydanındaki o muhteşem mitingde nöbetimizi tutuk. Çok iyi geçti. Bununla birlikte ertesi sabah da Zonguldak’a dönüş yaptık” dedi.

Her Türk vatandaşının Çanakkale’ye giderek şehitlikleri ziyaret etmesi ve o havayı teneffüs etmesi gerektiğini belirten Şerafettin Nas, şunları söyledi:

“Bir defa Çanakkale’yi okumakla duymak hiçbir şey ifade etmiyor. Her Türk vatandaşının orayı görmesi lazım ve görmesini tavsiye ediyorum. Biz de hep yıllarca duyduk, kitaplarda okuduk ama gittiğimiz geziyle birlikte 7-8 saat rehber eşliğinde geziyle beraber, doyurucu bir bilgi aktarımıyla bire bir o ruhu yaşadık. Savaşın nasıl ve hangi şartlarda kazınıldığının, hangi zor şartlarda o savaşın alındığının ve bugünlere gelindiğinin çok iyi bir göstergesidir Çanakkale. Ruhları şad olsun. 15 Temmuz’da şehit olan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum Gazilerimize şifalar diliyorum. O duyguyu tarif etmem mümkün değil. Tüm muhtarlarım ile birlikte inanın insanın duygulanmaması mümkün değil. Ben tekrar diyorum ki imkanı ve zamanı olan o Çanakkale şehitliğine gitsinler ve görsünler, orayı doya doya yaşasınlar”

NAS TEŞEKKÜR ETTİ

Türkiye Muhtarlar Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Şerafettin Nas, “Ayrıca bize bu imkanı sağlayan sayın valimize, İl Genel Meclis üyelerimize ve Özel İdare Genel sekreterimize teşekkür ediyoruz bize bu imkanı sağladıkları için. Sağ olsunlar var olsunlar” diyerek sözlerini tamamladı.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Zonguldak haberleri Zonguldak 15 Temmuz Türkiye Muhtarlar Derneği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 20 KASIM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017