Esnaf sele hazır!

Kum torbalarıyla bekliyor

Esnaf sele hazır!
Bu içerik 2081 kez okundu.

İstanbul’da yaşanan sel felaketinin ardından Zonguldak’ta da dün yapılan "sel olabilir" uyarısıyla birlikte esnaflar geceyi işyerlerinde nöbet tutarak geçirdiler.

Zonguldak’ta Emral Çarşısı arka tarafında manav işleten Şükrü Yazıcı, gece geç saatlere kadar işyerinde beklediğini belirtti.

Emral çarşısının en alt katında bulunan ve daha önce de işyerleri bir kaç kez sular altına kalan esnaflar Yüksel Çimkeoğlu ve Yusuf Özer de olası sel felaketine karşı kendilerince tedbir aldıklarını söylediler.

Daha önce yaşadıkları acı tecrübe nedeniyle mağdur olduklarını belirten esnaflar Yüksel Çimkeoğlu ve Yusuf Özer, gece geç saatlere kadar nöbette kaldıklarını, işyerlerindeki eşyaları üst katı çıkardıkları söylediler.

Esnaf Yusuf Özer, çarşı yönetim olarak aldıkları karar gereği sele karşı kum torbaları hazırladıklarını ve çarşının her iki girişine koyduklarını belirttiler.

Bilindiği üzere en sonki sel felaketinde çarşının arka tarafından giren sel suları, alt katı komple doldurarak esnafın binlerce lira zarar etmesine neden olmuş ve işyerleri sular altına kalmıştı.

Yusuf Özer belediyenin eski Fransız kanalını kapatmasını da eleştirdi.

BELEDİYE EKİPLERİ HAZIR BEKLEDİ

Diğer yandan kent merkezinde yeni cami önünde bulunan logar kapağı açık bırakılırken, ekipler ise olası şiddetli yağmura karşı logar kapağının orada hazır bekletiliyor.

Ekipler olası sele kaşı beklediklerini söyledi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Zonguldak haberleri Zonguldak sel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 20 KASIM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017