ZİG ZAG YAPMA SÜLEYMAN!..

ZİG ZAG YAPMA SÜLEYMAN!..
Bu içerik 3174 kez okundu.

Kamuoyu Enerji-Sen Genel Sekreteri’nden bu sorulara yanıt bekliyor

 

ZİG ZAG YAPMA SÜLEYMAN!..

 

DİSK’e bağlı Enerji-Sen Genel Sekreteri Süleyman KESKİN, kamuoyunda yüksek sesle tartışılan  ve gazetemizde de yayınlanan iddialara cevap vermek yerine, sosyal medya hesabından ajitasyon yapmayı tercih ediyor. Eleştirilere cevap hakkını kullanmak istediklerini , fakat yerel basının buna müsaade etmediğini iddia eden Süleyman KESKİN ’e soruyoruz… 

Eyyy Süleyman KESKİN, ajitasyon peşinde koşacağına bu iddialara açıklık getir. Cevap vermek istedin de kim sana engel oldu? Bu güne kadar hangi haberiniz basında yer almadı? Söyleyecek sözün, verebilecek cevabın olmadığı için mi basına ve siyasi partilere saldırma yolunu tercih ediyorsun ? 

 

Kamuoyu sizden bu soruların yanıtını bekliyor :

 

Enerji iş kolunda çalışan işçilerin  yasal olarak grev hakkı var mıdır?

Olağanüstü halin olduğu bir dönemde grev yapılabilir mi?

Enerji-Sen yetkili sendika mıdır?

Temmuz ayında yetki alma şansınız var mı? Yok ise en erken hangi sürede olabilecektir?

Yetkili sendika olamadan işveren ile toplu iş sözleşmesi masasına oturabilme şansınız var mıdır?

Diyelim ki, yetki aldınız ve toplu sözleşme masasına oturabilme hakkını kazandınız. İşveren sizinle masaya oturmak istemedi veya sizin taleplerinize kulak tıkadı. Çözüm yönteminiz ne olacaktır?

Olası bir işçi çıkartma durumu söz konusu olduğunda  sendika olarak hukuk yollarına başvurmaktan başka ne gibi yaptırımlarınız olacaktır? İşten atılan işçilere maddi anlamda katkı sağlayabilecek misiniz? Sağlayabilirseniz, ne kadar süre, ne kadar bir miktarda katkı sunabilirsiniz? 

Bölgemizde geçmişte Bereket Enerji’ye bağlı olan ÇATES’te buna benzer bir süreç yaşandı. Bu sürecin sonunda yaklaşık 138 işçi kapı önüne konuldu. Enerji-Sen olarak bu işçilere neden sahip çıkmadınız? Bu işçilere sahip çıkmak için, işçilerin mutlaka sizin sendikanız üyelerimi olmaları gerekiyordu ? 

Sendika eski genel başkanınızın İstanbul’da bir AVM’de kadına taciz eyleminde bulunduğu ve bu yüzden görevinden alındığı iddia edildi. Bu konudaki görüşünüz nedir ?

DİSK Genel Sekreteri Arzu ÇERKEZOĞLU ’nun milletin seçtiği iradeye ‘’Sizin yüz taneniz bir araya gelse Gülten KIŞANAK’ın tırnağı etmezsiniz ‘’ şeklinde ifadede bulunduğu haberi gündeme düştü. Gülten KIŞANAK, bölücü başı PKK’nın siyasi borazanlığını yapan HDP’nin eş genel başkanı konumunda olan bir kişidir. Konfederasyon genel sekreteriniz Arzu ÇERKEZOĞLU ’nun bu ağır ithamlarını destekliyor musunuz? 

Desteklemiyor iseniz, bağlı bulunduğunuz konfederasyonun halen genel sekreterliğini yapmakta olan Arzu ÇERKEZOĞLU ’nu istifaya davet ettiniz mi? Eski genel başkanınız İstanbul’da bir AVM’de bayanları taciz ettiğinde sessiz kalmamış ve istifaya davet etmiştiniz günlerce. Koca bir milleti taciz eden, kundaktaki bebeklere bile kurşun sıkan PKK ve onun yandaşlarının savunuculuğunu yapmak, bir bayanı taciz etmekten daha mı az sıkıntı teşkil etmektedir sizin için ? 

Ayrıca genel sekreteriniz Arzu ÇERKEZOĞLU ’nun, bir önceki DİSK genel kurulunda PKK  yandaşı sloganlar atılırken, mevcut DİSK Genel Başkanınız Kani BEKO, bu sloganlardan rahatsız olmuş ve slogan atanları susturması için, o  esnada kürsüde olan Arzu ÇERKEZOĞLU’nun yanına giderek uyarıda bulunmasını istemiş, ancak ÇERKEZOĞLU bu olay karşısında da hiç bir eylemde bulunmamıştır. Sizin bu konulardaki fikriniz nedir ?

Sayın Süleyman KESKİN ; ana muhalefet partisi CHP, muhalefet partisi MHP ve iktidar partisi AK PARTİ, bu partilerin hepsi işçi düşmanı mıdır ? 

Değil ise neden sosyal medya hesabınızda böyle bir paylaşımda bulunma ihtiyacı hissettiniz ?

DİSK’in son dönemlerde gerçekleştirmiş olduğu tüm  genel kurullarında İstiklal Marşı okunmamakta olup, Atatürk ve silah arkadaşları anılmamaktadır. Şehitlerimiz içinde de saygı duruşu yapılmamaktadır .Sadece hayatını kaybeden emekçi işçiler ve DİSK yöneticileri anılmaktadır. Bunun gerekçesi nedir?

Son olarak sizin de bazı paylaşımlarınız vardı sosyal medya hesabında. Milli ve manevi değerleri değersizleştirmek için sanki özel olarak bir çaba harcadığınız kanaati kamuoyunda oluşmuş gibi gözüküyor. Siz de genel sekreteriniz Arzu ÇERKEZOĞLU gibi mi düşünmektesiniz ?

(Haber Merkezi)

zonguldak haberleri haber enerji sen eren
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 23 EKİM 2017
ANA HABER 23 EKİM 2017
HAYATA DAİR 23 EKİM 2017
HAYATA DAİR 23 EKİM 2017