Yangın Helikopteri Göreve Hazır

Karabük’te, orman yangınlarına müdahaleye hazırlık çalışmaları kapsamında helikopterle tatbikat yapıldı.

Yangın Helikopteri Göreve Hazır
Bu içerik 285 kez okundu.

Tatbikata Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel, Bölge Müdür Yardımcısı Cevdet Çiçek, Şube Müdürleri, İşletme Müdürleri ve İşletme Şefleri ile personel katıldı.

 

Zonguldak Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel, Orman Genel Müdürlüğü’nün Kazakistan´dan kiraladığı ve 1 ay boyunca çıkabilecek orman yangınlarına karşı Karabük’te konuşlandırılan yangın söndürme helikopterinin 7 personeliyle ve yerel basınla sohbet etti.

 

Gazetecilere açıklama yapan Ahmet Sırrı Beşel, yaz aylarında  yüzde 20´lere inen nem ve yine 30-40 derecelere varan sıcaklığın orman yangını riskini arttırdığını söyledi. Bu yıl hava koşullarının geçen yıldan zor olacağının öngörüldüğüne dikkat çeken Beşel şöyle dedi:

 

“Kuraklık ekstremleri, yağışlardaki düzensizlikler nedeniyle bu yıl biraz zor geçeceğe benziyor. İnşallah orman yangınları olsun, can ve mal kaybı olsun her hangi bir zayiatımız olmaz. Yangın ekiplerimiz ve kulelerimiz, yangın müdahale ekiplerimiz her an göreve hazırlar. Teyakkuz halindeyiz.”

 

Yangın ihbarların 10-15 dakika içerisinde müdahale edecek güce sahip olduklarını söyleyen Beşel “Bu kritik günlerde vatandaşlarımız tarlada anız yakmasın. Bu bir suçtur. Ormana 4 kilometre mesafede anız yakmanın cezası vardır. Piknik sahalarında ateş yakmasınlar. Cam kırıklarını ormana atmasınlar. Çünkü sıcak havalarda mercek görevi görüyor. Atılan sigara izmariti yangına sebebiyet veriyor.” dedi.

 

Zonguldak haberleri Zonguldak Karabük
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 24 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 24 EKİM 2017
90 DAKİKA 23 EKİM 2017
90 DAKİKA 23 EKİM 2017