KAMULAŞTIRMA KARARI ALINDI

MİLLETVEKİLİ TUNÇ, BAKANLAR KURULUNUN KURUCAŞİLE YOLU İÇİN ACELE KAMULAŞTIRMA KARARI ALDIĞINI AÇIKLADI

KAMULAŞTIRMA KARARI ALINDI
Bu içerik 846 kez okundu.

 

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın-Amasra-Kurucaşile yolu yapım çalışmaları için bazı kesimlerde acele kamulaştırma kararı alındığını ve Kararın 19 Temmuz 2017 tarihli Resmi Gazetede yayımlandığını belirtti.

Bartın-Kurucaşile yolunun 31.kilometresinden itibaren 43. Kilometresine kadar olan Curunlu, Çayaltı, Hisar, Karaman, Meydan ve Ömerler köylerini kapsayan 171 adet parsel için  Bakanlar Kurulunca acele kamulaştırma kararı alındığını belirten Milletvekili Tunç, ayrıca eski yolun Curunlu köyündeki heyelanlı mevkiinde yapılacak olan yol yapım çalışmaları nedeniyle de 9 adet parselin acele kamulaştırma kararının alındığını söyledi.

Kurucaşile yolunun 31-43 kilometreleri arasındaki kesiminde yol yapım çalışmalarının gecikmemesi için Bakanlar Kurulunca acele kamulaştırma kararı alındığını belirten Milletvekili Tunç,  Bartın-Kurucaşile yolunda dev yatırımlara imza attıklarını söyledi.  60 kilometrelik yolun tamamlandığında 46 kilometreye düşeceğini belirten Milletvekili Tunç, 13 kilometre gidiş 13 kilometre dönüş toplam 26 kilometre uzunluğunda 5 adet tünel inşa edilmiş olacağını, tünellerden Çakraz ve Cumayanı tünellerinin tamamlandığını, Dizlermezeci tünelinin devam ettiğini, Karaman ve Tekkeönü tünel inşaatlarına da başlandığını söyledi. Tunç, Bartın-Kurucaşile yolunun toplam 1 milyar 550 milyon liraya malolacağını sözlerine ekledi.

Milletvekili Tunç, Bartın-Kurucaşile-Cide yolunun planlandığı süre içerisinde tamamlanabilmesi için, Acele Kamulaştırma Kararı alınmasındaki destekleri nedeniyle Ulaştırma Bakanımız Sayın Ahmet Arslan’a, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Bakanlarımıza teşekkür ediyorum dedi.

 

 

AK Parti Bartın Kurucaşile
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 20 KASIM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017