DEVREK BELEDİYESİ YAZ ŞENLİKLERİ BAŞLADI

Devrek Belediyesi tarafından düzenlenen Yaz Şenliklerinin açılış günü etkinlikleri vatandaşlardan büyük ilgi gördü.

DEVREK BELEDİYESİ YAZ ŞENLİKLERİ BAŞLADI
Bu içerik 598 kez okundu.

 

Devrek Belediyesi Şehir Bandosu’nun muhteşem konseriyle başlayan yaz şenliklerinin açılış günü dolu dolu geçti. Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen etkinlikler açılış töreni ve meşalenin yakılmasının ardından halk oyunları gösterileriyle devam etti. Vatandaşların büyük ilgisini gören halk oyunları gösterisinin ardından Devrekli Rock Sanatçısı Sefer Sarı verdiği konserde vatandaşlara unutulmaz bir gece yaşattı. Tanınmış Sunucu Mülayim’in sunuculuğunda gerçekleşen etkinliklere katılan çocuklar ve vatandaşlarda yapılan çeşitli oyunlarla keyifli anlar yaşadılar. Etkinliklerin sonunda gerçekleştirilen havai fişek gösterisi büyük ilgi çekti. Ayrıca Devrek Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanına kurulan stantlarda baston ustaları bastonlarını sergilediler.

 Etkinlikte bir konuşma yapan Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, “ Yaz aylarında ilçemiz, bölgesinde alışveriş, yeme içme stantları ile marka olmuş bir ilçe. Terminal alanı bölgesinde kurulan stantlarımız yer ve konum olarak daha derli toplu, ses getirmeye başladı. Sürekliliğin devam etmesi için, o bölgede mutlaka stantlar açmamız gerekiyordu. Bu gurbetçilerimiz açısından da önemliydi. Ana yol çalışmaları nedeniyle araç trafiği bile tehlikeli olan bu bölgede, yoğun olacak insan trafiğinde can kaybı endişesiyle yol müteahhidi ile iyi ilişkiler neticesinde,  yoğun bir çalışma ile ana yolda riziko bitince stantları gecikmeli de olsa kurduk. Tüm bu belirsizlikler nedeniyle festival yapmayı düşünmedik. Bastoncularımıza teşekkür ediyorum.  Bu etkinlikte yerini aldılar. Geçen yıl olduğu gibi bu yılda yaz şenlikleri adı altında 1 hafta boyunca programlar düzenledik. Bu açılışı 17 Temmuz’da yapmamızın nedeni de.  Türkiye’de ses getiren vosvos grubunun bu tarihte Zonguldak’ı ziyaret etmeleri oldu. Türkiye’nin her bir yöresinden gelen Volkswagen sevdalılarına ilçemize hoş geldiniz diyorum. Sizleri burada ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğumu da ifade etmek istiyorum. Etkinliklerimize renk kattığınız için sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen etkinliklere, Devrek Kaymakamı Yakup Güney, Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, İlçe Garnizon Komutanı Personel Üsteğmen Yıldırım Yörük, AK Parti İlçe Başkanı Serdar Kelebek, TSO Başkanı Ertan Civak, daire müdürleri ile 7’den 70’e her yaştan çok sayıda vatandaş katıldı.

Devrek Zonguldak haberleri Zonguldak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 23 EKİM 2017
ANA HABER 23 EKİM 2017
HAYATA DAİR 23 EKİM 2017
HAYATA DAİR 23 EKİM 2017