“Kahraman Türk Milleti darbe girişimini bertaraf etmiştir” (videolu haber)

Fikr-i Asım Fikir ve Düşünce Derneği Demokrasi şehitlerini andı.

“Kahraman Türk Milleti darbe girişimini bertaraf etmiştir” (videolu haber)
Bu içerik 755 kez okundu.

15 Temmuz hain darbe girişimini Sene-i devriyesi nedeniyle Zonguldak’ta Fikr-i Asım Fikir ve Düşünce Derneği tarafından demokrasi şehitleri anıldı.

Şehitler Anıtı önünde düzenlene toplantı ilk olarak şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve akabinde istiklal marşımız söylendi.

Ardından din görevlisi tarafından Kur’an-ı Kerim ve dualar okundu.

Fikr-i Asım Fikir ve Düşünce Derneği Zonguldak İl Başkanı Sinan Toprak konuşmasına İstiklal marşımızın mısralarıyla başladı.

Ezanları kimseni susturamayacağın belirten Sinan Toprak şunları söyledi:

“Arkadaş yurdumu alçaklara uğratma sakın 

Siper et gövdeni dursun bu hayasızca akın 

Doğacaktır sana vaad ettiğin günler hakkın 

Kim bilir belki yarın belki yarında yakın 

Sayın genel başkanım, değerli dava arkadaşlarım, kahraman büyük Türk Milleti hepinizi saygı ile selamlıyoruz. 15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemize ve demokrasimize Fetö terör örgütü tarafından alçakça bir darbe girişimi yapılmıştır. Kahraman Türk Milleti, Türk devletinin başındaki yiğit liderinin emri ile meydanlara inerek, omuz omuza vermiş ve alçak darbe girişimini bir gecede bertaraf etmiştir. Topraklarımızı Fetöcu alçaklara teslim etmemek için, tankların önüne duran, mermilerin üstüne koşan, binaların üstünden uçaklara levyeler atan kahraman milletimiz asırlar boyunca tüm dünyaya hükmetmiş dedelerimizin iman gücünü tekrardan dosta düşmana göstermiştir.

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. 

İmanın karşısında hiç bir ihanet duramamıştır ve duramayacaktır Türkiye’nin önünde hiç bir musubet tutunamamıştır ve tutunamayacaktır. Milli birlik ve beraberliğimiz Allah’ın izniyle bozulmamıştır ve bozulmayacaktır.  Ülkemiz son dönemlerde üzüntülü ve sıkıntılı günler geçirdi. Aşikardır MİT operasyonu, gezi provokasyonu, 17-25 Aralık darbe teşebbüsü ve 15 Temmuz hain cunta girişimi olayları, kıymetli Cumhurbaşkanımızın dik duruşu ve aziz Türk Milletinin iman kuvveti karşısında tüm hain planlar bertaraf edilmiştir. Buradan dosta düşmana sesleniyoruz

Ezanlar susmaz, susturulamaz bayrak inmez indirilemez. Ezanı susturmak, bayrağımızı indirmek isteyenleri de Allah affetmez aziz vatanımız tarihte Türktür bugünde Türktür yarın da Türktür, ilelebet Türk kalacaktır, çünkü bu aziz milletin adı büyük Türk Milletidir.  Allah devletimizi var etsin. Allah milletimizi var etsin. Ne mutlu türküm diyene”

Konuşmadan sora 85 yaşındaki Ahmet Cansız tarafından şiir okundu.

 

(HABER-ERCAN DEMİR)

Fikr-i Asım 15 Temmuz Zonguldak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017