Kozlu’da 15 Temmuz yürüyüş

Zonguldak’ın Kozlu İlçesi’nde 15 Temmuz Şehitlerimi Anma, Demokrasi ve Mili Birlik Günü etkinlikleri gerçekleştirildi.

Kozlu’da 15 Temmuz yürüyüş
Bu içerik 758 kez okundu.

Etkinlikler 15 Temmuz Şehitler Köprü’sünde başlayan yürüyüşle start aldı.

Yürüyüşe, Kozlu Kaymakamı Ahmet Karakaya, Kozlu Belediye Başkaın kerim yılmaz, İl Emniyet Müdürü Ahmet metin Turanlı, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Züleyha Arıman, İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli ile ilçe protokolü ve yüzlerce sayıda vatandaş topluğu katıldı.

Yürüyüş öncesinde Kozlu belediyesi ekipleri tarafından halka Türk bayrağı dağıtıldı.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden başlayan yürüyüş, şehir içinden devam ederek yakında açılışı gerçekleştirilecek olan yeni Kozlu Hükümet konağı bahçesine kadar devam etti.

Ellerinde bayraklarla yürüyen yüzlerce sayıdaki Kozlulu,  şehitler ölmez, vatan bölünmez diye bağırdılar.

Ardından Hükümet konağı önünde anma etkinliği düzenlendi.

Anma etkinliğinde ilk olarak şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu ve akabinde istiklal marşımız söylendi.

Daha sonra ise din görevlisi tarafından Kur’an-ı Kerim okundu.

KERİM YILMAZ: BU GÜZEL ÜLKE ARTIK 15 TEMMUZ ÖNCESİNDEN DAHA GÜÇLÜDÜR.

Törende sırasıyla Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz konuşma yaptı.

15 Temmuz şehitlerimizi rahmet ve minnetle andığını ve gazilerimize acil şifalar dilediğini belirten Kerim yılmaz, 15 Temmuz Demokrasi zaferimiz kutladığını ifade ederek şunları söyledi:

“Vatanımızı ve milletimizi bölmeye çalışan hainler 15 Temmuz gecesinde demokrasimizi, cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek üzere harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakar milletimize doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardır. Milletimiz bu ülkeyi bölmek isteyen hainlere karşı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’In sokaklara inin çağrısıyla düşmanlara karşı Çanakkale’de, Dumlupınar’da ne cevap vermişse 15 Temmuz’DA da aynı cevabı vermiştir.

Türkiye’yi parçalayacaklarını, devleti teslim alabileceklerini sanarak 15 Temmuz gecesi harekete geçen hainler ertesi gün akşam olmadan milletimiz tarafından hüsrana uğratılmışlardır. Bu darbe girişimi milletemeze meclisimize demokrasimize cumhuriyetimize aydınlık yarınlarımıza emniyet güçlerimize ve şanlı ordumuza karşı yapılmıştır. Bu silahlı darbe girişiminin başarısızlığa uğratılmasıyla Türkiye artık yeni bir döneme girmiştir. Bu güzel ülke artık 15 Temmuz öncesinden daha güçlüdür.

Şairin de dediği gibi;

Temmuzun onbeşi şehitler ölmez.

Bu millet liderinin sözünden dönmez.

Türkiyem haini asla affetmez.

Düğün niyetiyle biz ölüme gideriz.

15 Temmuz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor ve gazilerimize acil şifalar diliyorum. 15 Temmuz Demokrasi zaferimiz kutlu olsun” dedi

AHMET KARAKAYA: MİLLETİMİZİN TARİHİ KAHRAMANLIĞIYLA BERTARAF EDİLMİŞTİR 

Kozlu Kaymakamı Karakaya ise, milletimizin feraseti ve kahramanlığını hesap edemeyen bu şebekenin tarihi ihanetinin, yine milletimizin tarihi kahramanlığıyla bertaraf edildiğini belirterek şunları söyledi

“Tam 1 yıl önce bugün, tarihimizin en büyük ihanetlerinden birine hep birlikte tanık olduk. Bizim sandığımız Anadolu insanını, yine bizim tankımızı uçağımızı ele geçiren hain FETÖ terör örgütü ülkemizi çok derin bir kaosa sürükleyerek bir iç savaş çıkarmaya çalışmış ve milli iradeyi alaşağı etmek istemiştir. Milletimizin feraseti ve kahramanlığını hesap edemeyen bu şebekenin tarihi ihaneti, yine milletimizin tarihi kahramanlığıyla bertaraf edilmiştir.  Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile kadın, erkek, yaşlı, genç, on binlerce, yüz binlerce kahraman meydanlara inerek hain darbe girişimini akamete uğratmış ve demokrasiye sahip çıkmıştır.  Bu darbe girişimi neticesinde 249 insanımız şehit düşmüş, binlercesi de yaralanmıştır.  Saygı değer misafirler, Büyük Türk şairi Hüseyin Nihal Atsız, dizelerinde kahramanlığı şu şekilde anlatmaktadır; Kahramanlık ne yalnız bir yükseliş demektir, Ne de yıldızlar gibi parlayıp sönmektir, Ölmezliği düşünmek boşuna bir emektir, Kahramanlık, saldırıp bir daha dönmemektir.

Sızlasa da gönüller düşenlerin yasından

Koşar adım gitmeli onların arkasından.

Kahramanlık; içerek acı ölüm tasından

İleriye atılmak ve sonra dönmemektir.

Gerçekten de bu kahramanlarımız milli iradeye sahip çıkmak için ölümü düşünmeden ileriye atılacak koca yürekli, inançlı vatan evlatlarıydı. Çanakkale’de İstiklal Harbinde ecdadımız emperyalist saldırıları nasıl püskürttü ise; 15 Temmuz gecesi ülkemize ve milletimize  yapılmış olan bu şekil değiştirmiş emperyal saldırıyı da mağlup eden şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.  15 Temmuz Milli İrade Zaferinin ilk yıldönümü münasebetiyle, yeni ilçe olan Kozlumuzun, yakın bir tarihte açılışı yapılacak olan Hükümet Konağı bahçesinde Belediye Başkanlığımızla birlikte 249 şehidimizin anısına 249 adet ağaç dikimi ve 15 Temmuz fotoğraf sergisinin çok anlamlı olduğunu düşünüyorum. Emeği geçenlere teşekkürü borç biliyorum. Hepinizi bu akşam Zonguldak İl Merkezinde valiliğimiz koordinesinde düzenlenecek olan Milli birlik yürüyüşü ve Demokrasi nöbetine davet ederken, Bayrak şairimiz Arif Nihat Asya’nın Dua şiirinde yer alan mısralarla sözlerimi tamamlamak istiyorum.

Bilelim hasma karşı koymasını,

Bizi cansız bırakma Allah’ım!

Bize güç ver, cihad meydanını,

Pehlivansız bırakma Allah’ım!

Bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, 15 Temmuz şehitlerimizi ve terörle mücadele şehitlerimizi tekrar rahmetle anıyor, sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” Dedi.

Konuşmaların ardından din görevlisi tarafından şehitlerimiz için dualar okundu.

Törende 15 Temmuz konulu şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri İl Emniyet müdürü Ahmet Metin Turanlı ve Kozlu Kaymakamı Ahmet Karakaya tarafından verildi.

Tören sergi açılışı sonrası, yapılan ağaç dikim töreniyle son buldu.

(HABER-ERCAN DEMİR)

15 Temmuz Kozlu Zonguldak haberleri Zonguldak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAYATA DAİR 24 KASIM 2017
HAYATA DAİR 24 KASIM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 24 KASIM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 24 KASIM 2017