“15 Temmuz kara bir lekedir”

Zonguldak Fikr-i Asım Derneği Başkanı Sinan Toprak, “15 Temmuz 2016 Türkiye için, ülkemiz için hain bir darbe girişimiydi ve bir kara lekeydi” dedi.

“15 Temmuz kara bir lekedir”
Bu içerik 895 kez okundu.

Cumartesi günü Şehitler Anıtı önünde Kur’an-ı Kerim okutup, şehitlerimiz için dua yapacaklarını belirten Sinan Toprak, şunları söyledi:

“15 Temmuz 2016 Türkiye için, ülkemiz için hain bir darbe girişimiydi ve bir kara lekeydi. Milli birliğimiz ve beraberliğimizle, halkımızın bütünleşmesiyle beraber bu hain darbe girişimini geri püskürttük Allah’ın izniyle.

Yarın 15 Temmuz 2017. Günler çok çabuk geçmesine rağmen 15 Temmuz hain darbe girişimini içimize halen daha sindiremedik. 15 Temmuz şehitlerimizi anmak için program yapacağız. Biz Zonguldak Fikr-i Asım Derneği olarak ilk günkü azim, o içimizdeki şevk, içimizdeki devlete olan bağlılığımızı yine aynı duygu ve düşünceler içerisinde etkinliklerimiz yapacağız. Cumartesi günü Allah’ın izni ile Şehitler anıtı önünde valiliğimizin önünde Kur’an-ı kerim okutup, şehitlerimiz için dua yapı ardından basın açıklaması yapacağız. Bugün bu hain darbe girişiminden 1 yıl geçmesine rağmen halen bu içimizdeki acılar geçmemiştir. 15 Temmuz gecesi şehitlerimiz yad edeceğiz inşallah. Yine madenci anıtı önünde valiliğimizin yapacağı yürüyüşe destek vereceğiz ve biz yine o gece sabaha kadar demokrasi nöbetimizi tutacağız. Ayrıca biz yine dernek olarak o akşam Kızılayı’mızla birlik ve beraberlik içinde halkımıza pilav ve ayran ikramında bulunacağız. Bu vesileyle tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yakınlarına ve ülkemize sağlığı diliyorum. Allah bir daha bugünleri bize göstermeyi nasip etmesin”

(HABER-ERCAN DEMİR)

Zonguldak haberleri Zonguldak 15 Temmuz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 22 EKİM 2017
ANA HABER 22 EKİM 2017
ARA HABER 22 EKİM 2017
ARA HABER 22 EKİM 2017