Sağlık çalışanları kan bağışladı(videolu haber)

15 Temmuz hain darbe girişimini sene-i devriyesinde Zonguldak’ta tüm sağlık çalışanları kan bağışında bulunuldu.

Sağlık çalışanları kan bağışladı(videolu haber)
Bu içerik 942 kez okundu.

Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü ve Kızılay işbirliğinde düzenlenen törende Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi önünde İl Sağlık Müdürlüğü, İl halk Sağlığı Müdürlüğü, Kamu hastaneler Birliği Genel Sekreterliği, Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi, Göğüs ve Meslek hastalıkları Hastanesi, Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, Kadın Doğum ve çocuk Hastanesi personelleri kan bağışladı.

Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi önünde Kızılay’a ait büyük kan bağışı otobüsündü yüzlerce sağlık personeli kan bağışında bulundu, sağlık personeli kan vermek izin birbiriyle yarıştı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Bilal Cin, İl halk Sağlığı Müdürü Dr. Fatih Akça, Zonguldak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Muharrem Erdem, Ağız ve Diş Sağlığı polikliniği Başhekimi Emre Erbaycu, Göğüs ve Meslek hastalıkları Hastanesi Başhekimi Dr. Abdullah Bircan, , Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi Baş Hakimi Hasan Tosun ile hastane yöneticileri de kan bağışladılar.

İl Sağlık Müdürü Dr. Bilal Cin yaptığı açıklamada, “15 Temmuz 2016 tarihine hain darbe girişimi, Cumhurbaşkanımızın dik duruşu ve milletimizin karşı duruşu, yüzlerce şehitlerimizin ve gazilerimizin sayesinde bertaraf edilmiştir. 15 Temmuz Şehitlerimiz anma, demokrasi ve milli birlik günü münasebetiyle bugün burada şehitlerimize vefamızı ve minnetimizi sunmak için gazilerimize minnetimizi sunmak için, o gün canla başla ve vefakarca çalışan sağlık çalışanlarımıza teşekkürlerimiz sunmak için, Sağlık Bakanlığı olarak İl Sağlık Müdürlüğü, İl halk Sağlığı Müdürlüğü ve Genel Sekreterlimizle Kızılay ile işbirliği içinde bugün burada kan bağışı kampanyası ile kan vereceğiz inşallah. Bu etkinliğimiz tüm il merkezi ilçelerimizde yapılmaktadır. Bugün burada gelen arkadaşlarımıza ve kan verecek arkadaşlara teşekkür ediyoruz” dedi.

Kan bağışında buna sağlık çalışanları da “Şehitlerimiz canlarını bağışladılar biz kanımızı bağışlamışız çok mu” dediler

(HABER-ERCAN DEMİR)

Zonguldak 15 Temmuz Kızılay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 19 EKİM 2017
ANA HABER 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017