“Bu bayrak bize emanet”

AK Parti Gençlik Kolları tarafından, "Bu bayrak bize emanet" projesi kapsamında, Zonguldaklı şehit ailelerinden Türk bayraklarını teslim alan gençler için uğurlama programı düzenlendi.

“Bu bayrak bize emanet”
Bu içerik 1014 kez okundu.

“Bu bayrak bize emanet”

AK Parti Gençlik Kolları tarafından, "Bu bayrak bize emanet" projesi kapsamında, Zonguldaklı şehit ailelerinden Türk bayraklarını teslim alan gençler için uğurlama programı düzenlendi.

Proje kapsamında, Zonguldaklı şehit ailelerinden Türk bayraklarını teslim alan Hasan Can Uçar ve Buğracan Kuvvetli için uğurlama programı yapıldı.

Madenci Anıtı önünde düzenlenen programa, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman, AK Parti Kozlu İlçe Başkanı Ahmet Özdemir, İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, İl kadın Kolları Başkanı Züleyha Arıman ile il, ilçe yöneticileri ve şehit aileleri katıldı.

Uğurlama töreni öncesinde ilk olarak Kur'an-ı Kerim okundu ve 15 Temmuz şehitlerimiz için dualer edildi.

programda yaptığı konuşmada AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Burhan Onuk, tarihin en uzun gecesi olan 15 Temmuz'da millet olarak uçaklara, tanklara ve silahlara karşı göğüs gerdiklerini belirterek şunları söyledi:

 

ONUK: 15 TEMMUZ GECESİ İHANETİ KURGULAYANLARA KARŞI MÜCADELE ETTİK..

“15 Temmuz’da milletimize silah doğrultanlarla Çanakkale’de silah doğrultanların hedefi aynıydı. Yüz yıl önce de 15 Temmuz’da da tek amaçları vardı, o da; şanlı bayrağımızın dalgalandığı vatanımızı parça parça bölmekti.  Ecdadımız Çanakkale’de yedi düvele karşı nasıl mücadele verdiyse, aynı amaçla milletin iradesini gasp etmek için 15 Temmuz gecesi ihaneti kurgulayanlara karşı mücadele ettik. Tarihimizin en uzun gecesi olan 15 Temmuz gecesi uçaklara, tanklara ve silahlara karşı göğüs gerdik. Ve asla pes etmedik. İhanet ne denli büyük olursa olsun, ne kadar kanlı olursa olsun asla yılmadık ve yıkılmadık. Milletin adamı üzerinden millete yapılan suikastte müsaade etmedik. Başkomutanın emriyle meydanlarda ihanete sel olduk. Hainleri planlarıyla birlikte yerle bir ettik. O gece cephedeki evladına dua eder gibi dua etti anneler. O gece vatan parçalanmasın diye 250 kahraman şehit oldu. 2000’den fazla kahraman gazi. O gece evlatlar Ulubatlı Hasan, Seyit Onbaşı eşler, Kadınlar Nene Hatun oldu; geçit vermedi ihanete, düşürmedi sancağı yere. AK Parti Gençlik Kolları olarak düzenlediğimiz bu programda, 15 Temmuz gecesi, Çanakkale ruhuyla verilen mücadelenin şehitleri anısına 81 ilden belirlenen 251 gence, şehit aileleri tarafından, altında yaşamak için ölmeye yemin ettiğimiz bayrağımız emanet edilecektir. 15 Temmuz gecesi düzenlenecek olan TBMM Özel Programında 81 ilden gençlerin getirdiği bayraklar Cumhurbaşkanımıza takdim edilecektir. Bizler de bugün bu emanetleri teslim alan kardeşlerimizi uğurlamak için bir araya geldik. Burada yaptığımız dualarla şehitlerimizi yad ettik, bir kez daha şükranla ve minnetle andık. Değerli basın mensupları başta olmak üzere bugün genç kardeşlerimizi uğurlamaya gelen herkese teşekkür ederim. Rabbim bu millete bir daha asla ihaneti yaşatmasın”

 

TÜRK BAYRAKLARI, 15 TEMMUZ GECESİ, CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN İLE TBMM BAŞKANI İSMAİL KAHRAMAN'A TESLİM EDİLECEK.

Konuşmanın ardından Hasan Can Uçar, Türk bayrağını şehit Jandarma Uzman Çavuş Göksal Cin'in babası Şaban Cin'den, Buğracan Kuvvetli ise şehit Uzman Çavuş Volkan Gök'ün kardeşi Gökhan Gök'ten teslim aldı.

AK Parti Gençlik Kolları tarafından düzenlenen "Bu bayrak bize emanet" projesi kapsamında, 81 ildeki şehit yakınlarından toplanan Türk bayrakları, 15 Temmuz gecesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a teslim edilecek.

(HABER-ERCAN DEMİR)

AK Parti Zonguldak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 19 EKİM 2017
ANA HABER 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017