SGK’dan uyarı!

7020 yapılandırmasından yararlanan mükellefler, birinci ve ikinci taksit ödenmezse yapılandırmaları iptal edilecek.

SGK’dan uyarı!
Bu içerik 1513 kez okundu.

SGK İl Müdürü Erkin Avcı, 7020 sayılı kanun kapsamında yapılandırma müracaatlarını yapanların birinci ve ikinci taksitleri ödemelerinde eksik ya da ödememezlik halinde yapılandırmaların iptal olacağı uyarısında bulundu.

Erkin Avcı yaptığı açıklamada, “7020 sayılı kanun kapsamında yapılandırma müracaatlarını 30 Haziran 2017 tarihine kadar aldık. 30 Haziran 2017 gece saat 24.00’e kadar müdürlüğüz açıktı müracaatların tamamı kayıtları alındı ve işlemleri da bu hafta sonu tamamını tamamlamış olacağız. Tebligatları gönderdik. Yalnız birada biz hem işverenlerimiz hem de sigortalılarımız yapmış oldukları yapılandırmadan dolayı mağdur olmamaları için iki ana başlık altında uyarmakta faydalı olduğunu düşünüyoruz. Bunlardan bir tasni yapılandırmanın ihlal gerekçesinin olmaması için birinci ve ikinci taksitlerini mutlaka ve mutlaka süresi içinde ödenmesi gerekiyor. Birinci taksitlerin son ödeme tarihi 31 Ağustos 32017, ikinci taksidir son ödene tarihi ise 31 Ekim 2107’dir. Bu iki taksidimizin süresinde ödenmemesi veya eksik ödenmesi yapılandırmanın ihlali anlamına gelmiş oluyor ve bu konuda mutlaka uyarımız olsun” dedi

İkinci bir uyarı daha yapan SGK İl Müdür Erkin Avcı, “İkinci uyarımız ise yapmış olduğumuz taksit tutarlarımızın 1 yılda 2 tane aksatma, veya eksik ödeme imkanımız var. Ama ikinin üstünde olması halinde yine yapılandırmamızın iptali gerekiyor. Yalnız ikiye kadar olan eksik ödemelerimiz veya ödemediğimiz primlerimiz var ise bunları da bizlere verilmiş olan yapılandırma tebligatında ki son ödeme tarihimizi takip eden ayın sonuna kadar uygulanacak gecikme cezaları ile beraber ödememiz halinde yapılandırmaya har hangi bir halel gelmiyor. Yapılandırma hakkından faydalanmış oluyor.

Bu iki ana başlık hakkında mutlaka işverenlerimizin veya sigortalılarımızın hassas olmalarını önemle istirham ediyoruz” dedi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

sgk Erkin Avcı zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
90 DAKİKA 20 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM
ANA HABER 20 KASIM 2017
ANA HABER 20 KASIM 2017