‘Heyelanzedeleremiz hala mağdurlar’

‘Heyelanzedeleremiz hala mağdurlar’
Bu içerik 2726 kez okundu.

Devrek Karşıyaka Mahallesi Muhtarı Yavuz Korun sahipsizlikten dert yandı

‘Heyelanzedeleremiz hala mağdurlar’

 

Devrek Karşıyaka Mahallesinde yaklaşık 3 yıl önce arife gününe heyelan ile uyanan vatandaşlar, sorunlarının çözülmemesinden dolayı yetkililere çağrıda bulundular. 

Vatandaşların büyük sıkıntı içinde olduklarını söyleyen Devrek Karşıyaka Mahallesi Muhtarı Yavuz Korun, heyelanzedelerin evlerinin yapılmadığını ve kendilerine sahip çıkılmadığından dert yanarak, sağlam olan evlere geri dönülmesi gerektiğini söyledi. 

Artık beklemek istemediklerini ve bu sorunun çözülerek mağduriyetin giderilmesini istediklerini söyleyen Muhtar Yavuz korun, önümüzde ki günlerde Vali Ahmet Çınar ile görüşmek istediklerini de sözlerine ekledi. 

‘SAĞLAM EVLERE DÖNÜLMESİNDEN YANAYIZ’

Vatandaşların sağlam evlerine geri dönmek istediğini söyleyen Devrek Karşıyaka Mahallesi Muhtarı Yavuz Korun: “26 Haziran 2015 yılında yetkililere ‘Heyelan geliyor’ diye bir dilekçe vermiştik. Verdiğimiz dilekçeden bir hafta sonra heyelan meydana geldi. Heyelan arife gecesi mahallenin ortasına kadar indi. Geçtiğimiz süreçte değişen hiç bir şey yok, heyelan olduğu gibi duruyor. Bu süreçte defalarca Ankara’lara gittik, Valilik ve Kaymakamlık ile yazışmalar oldu. Göründüğü gibi hiç bir şey yok. Evleri yıkılan vatandaşlarımızın şimdi ki kiralarını devlet ödüyor ama evleri sağlam olanlar dönmek istiyor, devletin sırtın kambur olmak istemediklerini söylüyorlar. Geçtiğimiz hafta AFAD Müdürü Ahmet beyle görüştük, bekleme sürecinin 1 yıl daha olduğunu söyledi ancak biz sağlam evlere dönülmesinden yanayız. İzinsiz evlerine geri dönenlerde var” dedi. 

‘İNSANLARIMIZ MAĞDUR OLDU’

İnsanların mağdur olduğunu söyleyen Korun: “Bir çok insanımız evsiz kaldı, mağdur. Onların evlerinin nereye yapılacağı konusunda hiçbir ilerleme yok. Yer tespiti de yapılmadı, kaç yıl sonra yapılacak? Yaklaşık 3 yıldır bekliyoruz. İnşaat başlasa bile 2 yılda insanlar evlerine ancak girer. Sahibimiz yok mu? Yeni gelen sayın Valimiz ile bir görüşme istiyoruz. Birinin bize yardım etmesi lazım. Böyle bekleyerek ne olacak?” dedi. (HABER: GAMZE TAŞDEMİR)

zonguldak devrek heyelan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 22 EKİM 2017
ANA HABER 22 EKİM 2017
ARA HABER 22 EKİM 2017
ARA HABER 22 EKİM 2017