MAHKEME DE ŞAŞTI!

MAHKEME DE ŞAŞTI!
Bu içerik 8718 kez okundu.

Metin Seyfi Sazak ve diğer FETÖ tutukluları hep aynı şeyi söylüyor, hep aynı telden çalıyor

MAHKEME DE ŞAŞTI!

 

Zonguldak Adliyesi’nde görülen FETÖ davasında Zonguldak eski Emniyet Müdürü Metin Seyfi Sazak ve diğer FETÖ tutuklularının “Bilmiyorum, haberim yok, FETÖ’cüleri tanımam” şeklinde hep aynı yönde ifade verdi.

Sazak ve diğer FETÖ tutuklularının, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ifade ettiği gibi, “tiyatro oyuncusu” gibi hareket edip, milleti yanıltmaya çalıştıkları görüldü.

Mahkemede verdiği ifadelerle yargıyı ve kamuoyunu yanıltacağını zanneden Metin Seyfi Sazak’ın şu sorulara da yanıt vermesi bekleniyor.

1- Daha darbeciler ve darbe karşıtlarının mücadelesi devam ederken, yani ülkemizde bir savaş hali varken, sabah 06.00’da balığa çıkma rahatlığını nerden aldın?

2- Senin emekli emniyet müdürü olduğun, Sadettin Tospatlıoğlu Samsun’da görev yaptığı halde hain darbe girişiminden bir gün önce Zonguldak’ta buluşmanız nasıl bir tesadüf?

O tarihte Zonguldak’ta hiçbir duruşman yok, Savcılık ifaden yok, Zonguldak’a geliş nedenin çok açık ve net değil mi?

Mahkemen olsa, Savcılık ifaden olsa, adli makamlar yazı yazar, adresine gönderir.

3- Oğluna takım elbise ve bir bilezik aldığını söylüyorsun. Ankara’da takım elbise satan yer yok mu, Ankara’da kuyumcu yok mu?

4- Bilirkişi raporlarında hangi FETÖ’cüler ve şirketlerle para trafiğin tespit edildi? Bunu da mı inkar edeceksin?

5- Darbe girişiminden önce Zonguldak’a geldiğin gün kimlerle görüştün? Sana yöneltilen sorulara cevaben, “Benim FETÖ’cü arkadaşım yok” diyorsun. Sana, yetkililer “Zonguldak’taki arkadaşlarını say” diyor. Hepsi FETÖ’cü çıkıyor. Ne tesadüf ki, hepsi FETÖ’den tutuklu.

6- Duruşmalara çıkarken bile ne kadar pişkin duruyorsun. Hadi, vatandaşları kandırdın diyelim, devleti de mi kandıracaksın? Pişkinliğin suratına vurmuş, kelepçelerini saklayarak, pişkin pişkin gülüyorsun.

7- Zonguldak TSO seçimlerinde FETÖŞ grubunun adayı Şenol Altuntaş ve ekibine seçimi kazandırmak için ne kadar uğraş verdin? Hani, FETÖ”cüleri tanımıyordun? Demir’lere yaptığın iki operasyonu neden erkene aldın? Salih Demir ve ekibini içeri attırıp, FETÖ’cülere seçim kazandırmak için mi?

8- Adliye maçı öncesi futbolcuları, antrenörü, kulüp müdürünü neden tehdit ettin ve ettirdin? Ankara Adliyespor’u şampiyon yapmak için mi?

Şu anda senin gibi FETÖ’den tutuklanıp, etkin pişmanlıktan yararlandığı için adli kontrol şartı ile kelepçeli olarak serbest bırakılan Ankara Cumhuriyet Başsavcısı ve Adliyespor Kulübü Başkanı Ethem Kuriş’in talimatıyla mı hareket ettin?

Zonguldakspor’u FETÖ ekibinden kime teslim edecektin?

9- Harun Sarı’yı göreve getirmek için Vali Erol Ayyıldız ile birlikte Bolu’ya gidip, Enerji Bakanı’na neler anlattınız? Bakanı, nasıl yanılttınız? ÇATES Müdürü’nü neden görevden aldırttınız? Harun Sarı’yı neden göreve getirdiniz? Nedeni, Harun Sarı ile kalkışma gecesi yediğiniz yemekten belli oldu. Bu şekilde yakayı ele verdiniz.

10- Zonguldak’ın FETÖ’cü ekibini 4 yıl boyunca hangi akaryakıt ofisinden idare ettiniz? Bu kişiler FETÖ’den tutuklandı mı?

11- Amacınız, sermayenin el değiştirmesini sağlamak, TSO’ları, belediyeleri ve spor kulüplerini ele geçirmek miydi?

12- Demir Madenciliğin siyasi gücünü ve kamuoyundaki etkinliğini azaltmak için madencilik sektörüne ve Zonguldak ekonomisine tarihinde en büyük darbeyi vurdunuz. Demir Madencilik’te çalışan 2 bin 200 işçi sayısının 200’e düşmesini sağlayarak, 2 bin kişinin ekmeğiyle oynadınız.

13- Fatih Koleji’ne ve Pensilvanya’ya yardım edenlere hiçbir ceza uygulanmadı, yardım veya himmet göndermeyenlere ise tarihinde görülmemiş cezalar yazıldı. FETÖ’cü olan hiçbir şirkete ceza uygulanmadı. Yoksa, Maliye’deki ayağı Emre Demir miydi? Emre Demir hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulduğu halde neden işlem yapılmadı?

14- Tutuklu olduğun bir yıl içinde AK Parti Ankara İl Yönetimi’nde bulunan ağabeyin yargıya baskı yapmaya çalıştı mı? Kimlere baskı yapmaya çalıştı? Ancak, ağabeyinin unuttuğu bir konu var. Artık, FETÖ’cü hakim ve savcıların devri kapandı. Üstelik, bu girişimleri Sayın Cumhurbaşkanımıza dek ulaşıyor. Sen söyle de, haberi olsun.

15- Eğer, vatan haini darbe girişimi başarılı olsaydı, sen sözde Zonguldak Sıkıyönetim Valisi mi olacaktın? O zaman Sadettin de Zonguldak Belediye Başkanı mı olacaktı? TTK Genel Müdürü olarak kimi tayin ettiniz, Hamdi Uçar ile ÖZSÜT’te neler konuştunuz?

 

16- Savaş Topaloğlu’nu, Asayiş Şube Müdürlüğü’ne kim getirdi? Bu işte BİK Müdürü Özgür Topaloğlu’nun bir dahli var mıydı? 67 TV’yi kapatmak için hangi yetkiliye 550 bin lira ceza yazdırdınız? Demir Grup yayın kuruluşları arasında yer alan Zirve Gazetesi’ni hangi nedenle kapattırdınız?

17- Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız, Rize’de Kaymakam olarak görev yaparken, Mehmet Atalay’ın Genel Müdürlüğü sırasında Özgür Topaloğlu’nu, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğüne aldırttı mı? Erol Ayyıldız, Zonguldak Valisi olunca, Özgür Topaloğlu’nu Zonguldak BİK Müdürü yaptı mı?.. Erol Ayyıldız, Aydın Valisi olunca, Özgür Topaloğlu’nu Aydın BİK Müdürü yaptı mı? Vali yardımcılarının odalarına dinleme cihazı koydurttu mu? Bu operasyonların yapılmasında BİK Müdürü Özgür Topaloğlu ile ilgili “BÖCEK” meselesinin bir ilgisi var mı?

18- Metin Seyfi Sazak’ın, o zaman TTK Genel Müdürü olan Burhan İnan ile bir yakınlığı var mıydı? Yoksa, Güdül’den kapı komşusu muydu?

19- Önemli bir işadamına, Metin Seyfi Sazak, Vali Erol Ayyıldız ile birlikte gidip, Erdoğan Demir’den şikayetçi olması için baskı yaptı mı?

20- FETÖ’cüleri tanımadığını iddia eden Metin Seyfi Sazak’a bir soru daha.

Erdoğan Demir, Metin Seyfi Sazak hakkında açıklama yaptığı zaman, neden kendisi değil de, FETÖ ile yakınlığı bilinen ve yöneticilerinin birçoğu FETÖ’den tutuklanan ZONİAD, Erdoğan Demir aleyhine dava açtı?

Daha sorulacak çok soru var.

Metin Seyfi Sazak’ın oturup kalktığı, sürekli birlikte olduğu adamlardan, şirket sahiplerinden FETÖ’den tutuklanmayan yok. Hala milleti ve mahkemeyi yanıltmaya çalışıyor.

Şimdi soruyoruz…

600 bin nüfuslu bir vilayette bütün FETÖ’cüler Metin Seyfi Sazak’ı mı buldu?

Metin Seyfi Sazak’ın, Zonguldak Emniyet Müdürlüğü döneminde yaptığı tasarruflarla emniyet müdür yardımcısı, şube müdürü ve etkili konuma atadığı personelin tümü Bylock ve FETÖ’den tutuklandı.

Daha ne söyleyelim ki!

Şimdi, Metin Seyfi Sazak’ın döneminde görev yapmış vatanperver, devletine ve milletine bağlı polislerimize görev düşüyor.

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığına gidin, Metin Seyfi Sazak’ın bu operasyonları neden yaptırdığını açık açık anlatın.

Mesela, Erkan Tektaş…

Biz ona FETÖ’cü demiyoruz, FETÖ’cü olmadığını da biliyoruz.

O gün, Metin Seyfi Sazak’ın şerrinden korkarak anlatamadıklarını şimdi anlat.

Gerçeği anlatırsan vicdanen rahat olursun, anlatmazsan bildiklerini saklamaktan sen de suçlu düşersin.

(Erhan ÇAKMAK)

metin seyfi sazak son dakika haberi haber zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
90 DAKİKA 20 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM
ANA HABER 20 KASIM 2017
ANA HABER 20 KASIM 2017