Şehit ve Gazilerimize saygıyla… (Videolu Haber)

Şehit ve Gazilerimize saygıyla…  (Videolu Haber)
Bu içerik 2265 kez okundu.

 

15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler sergisi, Şehitler ve Gazilerimize saygıyla, tüm Türkiye ile eş zamanlı olarak Zonguldak’ta da sergilenmeye başladı. Zonguldak’ta 11 temmuzda açılan sergiye vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Sergiye ilk kez gelen bir vatandaş: “İlk kez geldim. Bu kadar olduğunu bilmiyordum. Gerçekten tüylerim diken diken oldu. Aramızda bu kadar vatan haini varmış da biz bilmiyormuşuz. Yazıklar olsun” diyerek duygularını aktardı. 15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden bir yıl geçtiğini belirten Gürol Alkan isimli vatandaş: “ Dün de bugün de geldik. Çok güzel bir proje yapmışlar zaten geçen sene yaşanan olayları birebir anlatmışlar burada. Güzel bir organizasyon yapmışlar. Bir sene olmuş insanın gözünde canlanıyor bazı şeyler. Biz ilk defa darbe gördük. Çok kötü bir şey. Allah bir daha böyle bir şey yaşatmasın. Darbe olsaydı belki de şu an siz bize soru soramayacaktınız belki biz konuşamayacaktık. Allah başımızdaki reisten, milletimiz, devletimizden razı olsun. Bütün olarak FETÖ denilen laneti başımızdan atmış görünüyoruz.Dün de büyük katılım vardı. İnsanlar bunu yüreklerinde yaşıyorlar. Bizi ne FETÖ ne PKK ne YPG ne DAEŞ, Hiçbir şey yıldıramaz. Biz vatanımıza, bayrağımıza aşık gençler olarak bayrağımız altında ölmeye hazırız.” dedi.

Serginin çok gururlandırıcı olduğunu belirten vatandaşlar serginin daha önce de kalabalık olduğunu, fotoğrafları beğendiklerini ifade ettiler.

Bülent Ecevit Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi okuyan Ramazan Vural isimli bir öğrenci ise; sergiyi gezerken duygulandığını belirtti ve “Manevi duygularımız arttı, ilk defa dünya çapında millet dlarak darbecilere darbe yapan tek millet olduk. Duygulandırıcı görüntüler de var. Tankın altına yatanlar, askerin elinden silah alanlar… Dün açıldı sergi, oldukça kalabalıktı. Zonguldak halkını sergiye davet bekliyoruz. Ben gezdim, dolandım. Gayet ilgi çekici ve duygulandırıcı bir sergi olmuş. Yapanlara teşekkür ediyoruz” dedi.

zonguldak haberleri haber son dakika haberi 15 temmuz sergi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KELLER KÖYÜ MUHTARI
KELLER KÖYÜ MUHTARI
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM