“Kanalizasyon elli senelik” (Videolu Haber)

“Kanalizasyon elli senelik” (Videolu Haber)
Bu içerik 356 kez okundu.

Karaelmas Mahallesi sakinleri bozuk yollardan ve yarım bırakılan kanalizasyonun yaptığı kokudan şikayetçi. Bozuk yollardan dolayı sıkıntı yaşadıklarını belirten berber Hüseyin Tıfıl: “Doğma büyüme buralıyım. Dedelerimizle yüz senedir buradayız. İlk sorun yol, sonra doğalgaz. Yetkililere başvuruyoruz. Muhtarımızla buluşuyoruz. Yollarımız yapılsın, doğalgaz gelsin diye her zaman söylüyoruz. 1-2 sene sonra dediler. Kanalizasyon , yol iyi olsun.Kanalizasyon elli senelik. Tapularımız verilsin” dedi.

Tamircilik yapan Kadir Çakır da otuz senedir Karaelmas Mahallesi’nde yaşadığını ve altyapı sorunu yaşadıklarını belirtti. Dilekçe verilmesine rağmen sonuç alamadıklarını belirten Çakır: “Mahallede çok büyük sorun var. Şehirde var o da mahalleye yansıyor. Sular çok kesiliyor. Özellikle yazın susuz kalıyoruz. Kanalizasyon sorunu var. Dilekçe verildi. Belediyeye gidildi ama belediye çalışmıyor. Hükümet belediyeye el koysun. Zonguldak’ı da görsünler. Yıllardır hiçbir parti Zonguldak’a bir şey yapmadı. ’85 ten bu yana bir çivi çakılmadı. Herkesin şikayetçi. Yol yok. Belediye ve hükümetin yapabileceği her şey Zonguldak’ta eksik. Altyapı, yol, su sıkıntısı var. Zonguldak bitmiş vaziyette”dedi.

Mahalle esnafından terzi Hüseyin Sağır ise yolun olmadığını ve ulaşım sorunu çektiklerini, müracaat eden vatandaşın da sonuç alamadığını ifade etti.

karaelmas mahallesi kanalizasyon son dakika haberi haber zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 22 EKİM 2017
ANA HABER 22 EKİM 2017
ARA HABER 22 EKİM 2017
ARA HABER 22 EKİM 2017