Saltukova’ya hizmet yağmuru (Videolu Haber)

Zonguldak’ın Çaycuma İlçesi Saltukova Belde Belediye Başkanı Zerrin Güneş, çalışmalarını anlattı.

Saltukova’ya hizmet yağmuru (Videolu Haber)
Bu içerik 852 kez okundu.

Zonguldak’ın Çaycuma İlçesi Saltukova Belde Belediye Başkanı Zerrin Güneş, çalışmalarını anlattı.

2017 Ocak ve Temmuz ayı arasıda ki 7 aylık çalışma süresini değerlendiren Belediye Başkanı Zerrin Güneş, Kapalı Pazaryeri projemizin ihalesi bittiğini ve yer teslimini yaptıklarını belirterek, “Temmuz ayı sonuna kadar yapımına başlanacak” dedi.  Zerrin Güneş, “2017 Ocak ve temmuz ayları, bu 7 aylık süreç içerisinde Saltukova’mız da projelerimize hedeflerimize yavaş yavaş ulaşıyoruz. Çalışmalarımız da devam ediyor. Bu 7 ay içerisinde alt yapıda şimdi hali hazırda görüyorsunuz kanalizasyon projemiz var. Bunlar büyük bir yoğunluk içerisinde devam ediyor. Bundan başka kapalı Pazaryeri projemiz vardı. Kapalı Pazaryeri projemizin ihalesi bitti ve yer teslimini yaptık. Temmuz ayı sonuna kadar yapımına başlanacak inşallah. Tüm Pazar esnafımız aynı çatı altıda toparlanıp gerek satıcı olsun gerek alıcı, müşterilerimiz olsun zorluk çekmeden en güzel şekilde alışverişlerini yapı herkes ekmek parasını kazanacak veya aldıkları ürünlerim değerlendireceklerdir inşallah” şeklinde konuştu.

 

MEZARLIK PROJEMİZİ BAŞLATMIŞ DURUMDAYIZ

Ayrıca mezarlık projemizi başlattıklarını da belirten Başkan Zerrin Güneş, “Bunun yanında bizim olmazsa olmazımız mezarlık projesiydi. Gerçekten şiarımız şuydu,  düşüncelerimiz. Ölüye saygısı olmayanın diriye hiç saygısı olmaz. Bizlerde bunu kendimize hedef edinerek mezarlık projemizi başlatmış durumdayız. İnşallah o da Kasım ayı gibi biter ümit ediyorum” dedi.

 

350 ARAÇLIK OTOPARKI HİZMETE AÇIYORUZ

Saltukova’ya 350 araç kapasiteli bir otopark kazandırmanı mutluluğu içinde olduklarını belirten Başkan Zerrin Güneş, “Bunun yanında otopark çalışmamız vardı. Devlet Demir Yolları ile görüşmemiz neticesinde kullanılmayan alan betonlanarak şu an için halkımızın hizmetine otopark olarak sunulmaya başlanıyor. Zannedersem o da bir hafta içinde bitecektir ve 350 kapasiteli bir araç konulması bekleniyor. Bu de şehrimizin içinde, beldemizin içindeki tüm trafiği, tıkanıklığı en güzel şekilde çözecektir diye düşünüyorum” dedi.

 

TAKSİCİLER VE MİNİBÜSÇÜLERİMİZ İÇİN DURAKLARIMIZ YENİ BAŞTAN YAPILDI

Saltukova’da durakları yenilediklerini belirten Belediye Başkanı Zerrin Güneş, şunları söyledi:

“Yine bunun yanında taksiciler ve minibüsçülerimiz için duraklarımız yeni baştan yapıldı. Zaten belediyenin asli görevlerinde çiçekti, peysajdı, etrafın düzenlemesiydi, parktı bahçeydi bunlara da aşırı derecede özen göstererek en güzel şekilde hizmetimizi sunmaya devam ediyoruz. Ve atıl durumda olan çay bahçemizin en güzel şekilde dizayn ederek şu an halkımızın hizmetine sunmuş durumdayız. Ve şunu da özellikle belirttik istiyorum. Bizimle birlikte halkımız, vatandaşlarımız hizmetin en güzeline layık olan insanlarımız durakla tanıştılar. Durakla tanışarak hizmetlerini ayaklarına götürmüş olduk. Bunun yanında sosyal çalışmalarımız devam ediyor”

 

ANKARA İLE İSTİŞARE İÇİNDEYİZ

Ankara ile istişare içimde olduklarını belirten Başkan zerrin Güneş, “Hibe araçlarımız, hibe kullanılması gereken araç gereç ne varsa onların alınmasında bizlerin ve partimizin birbirleriyle istişareli olarak en güzel şekilde Ankara’daki çalışmalarımız devam ediyor. Durmak yok diyorum, hizmete devam. Çıktığımız bu yolda rabbim bizleri utandırmadan vatandaşlarımız verdiğimiz sözlerimiz yerine getirmeyi nasip etsin inşallah” dedi.

 

150 BİSİKLET DAĞITTIK

150 bisiklet dağıttıklarını da belirten Başkan Zerrin Güneş, “Bu çalışmalarla birlikte bisiklet yolumuzu tamamladık ve halkımızın kullanımına sunduk. Bununla birlikte bisiklet yolumuzun halk sağlığı tarafından aşırı beğenilmesini istinaden 150 tanede orada ki çalışanlarımız, insanlarımız, ya da ilk dereceye girmiş olan öğrencilerimize bisikletler vererek onları ödüllendirmiş ve onurlandırmış olduk” diye konuştu.

 

SALTUKOVA’MIZ DA GERÇEKTEN TAKDİRE ŞAYAN ÇOK GÜZEL BİR AYDINLATMA, IŞIKLANDIRMA YAPTIK

Başkan Zerrin Güneş son olarak ise çok güzle bir aydınlatma yaptıklarını belirterek şunları söyledi:

“Görsellikte çok önemli. Hele ki bir bayan olarak. Unu üzerine Saltukova’mız da gerçekten takdire şayan çok güzel bir aydınlatma, ışıklandırma yaptık. Etrafa baktığımızda sadece alt yapı, su, kanalizasyon değil tüm olarak halkımıza en güzel şekilde hizmetimizi vermeye çalışıyoruz”

(HABER-ERCAN DEMİR)

çaycuma zonguldak haberleri Zerrin Güneş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 24 KASIM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 24 KASIM 2017
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017