Advert
Advert

DİSK’e tepki, EREN’e destek !

DİSK’e tepki, EREN’e destek !
Bu içerik 1437 kez okundu.

*** DİSK’e bağlı Enerji-Sen ve Limter’in, DİSK Genel Başkanı Kani Beko’nun farklı düşünmesine rağmen, Eren Enerji”de iş barışını bozmak ve bölgede kaos oluşturmak yönündeki girişimlerine, ilimizde kurulu bazı STK ve siyasi parti temsilcileri tarafından sert tepki gösterildi. Eren Enerji’ye destek veren STK temsilcileri, bölge belediye başkanlarının istihdamın korunması ve devamı adına gösterdikleri çabaya da destek verdiklerini söyledi.

*** Memur-Sen İl Temsilcisi Kamuran Aşkar, Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Şahin Ören, Fikri Asım Derneği Başkanı Sinan Toprak, TÜGVA Merkez İlçe Başkanı Abdullah Püren, BBP İl Başkanı Taner Yıldırım, Eren Enerji’nin bölgede sağladığı ekonomik ve sosyal değerlere dikkat çekerek, bölgede büyük ölçüde istihdam sağlayan ve fazladan 180 işçi çalıştıran Eren Enerji’de yetkisiz bir sendika tarafından iş barışını bozacak ve bölgede huzursuzluk oluşturacak davranışları onaylamadıklarını söylediler.

*** Konuyla ilgili görüşlerini açıklayan sendika başkanları, DİSK’in toplumun hassasiyetlerini gözardı eden, ideolojik tavrına da dikkat çekerek, “ Biz elbette tüm işçilerimizin sendikalı olmasından yanayız. Ancak, bu iş yetkisiz sendikalarla olmayacağı gibi, kurumu zor durumda bırakacak, iş barışını bozacak, huzursuzluk ve kaos ortamı oluşturacak eylemler ve söylemler en başta çalışanlara zarar verir. Eren Enerji, konuyla ilgili açıklamalarını yapmış ve kendi işçilerine sahip çıkmıştır. Çalışanların maaşlarına zam yapması bunun bir göstergesidir. Hak ararken haksızlık etmek olmaz” şeklinde konuştular.

*** Öte yandan Muslu Belediye Başkanı Sabahattin Adıyaman’ın krizin aşılması, Eren Enerji’nin bölgeye sağladığı istihdamın korunması ve devamı adına büyük çabalar gösterdiği bildiriliyor.
(Haber Merkezi)

zonguldak haberleri haber son dakika haberi disk eren enerji
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
20 EYLÜL 2017 ANA HABER
20 EYLÜL 2017 ANA HABER
KARŞI KARŞIYA 20 EYLÜL 2017
KARŞI KARŞIYA 20 EYLÜL 2017