Balıkçılar yeni sezona hazırlanıyor (Videolu Haber)

Balıkçılar yeni sezona hazırlanıyor (Videolu Haber)
Bu içerik 856 kez okundu.

Zonguldak’ta balıkçılar yeni sezona hazırlanıyor.

Zonguldak’ta balıkçılar, yeni balık sezonu öncesi teknelerini tamir etmeye, yırtılan ağlarını örmeye başladı.

Av yasağının ardından denize açılamayan balıkçılar karada yeni sezon hazırlıklarına başladı. Sandal ve gırgırlarını tamir eden balıkçılar, çalışmalarına devam ediyor.

Balıkçı Coşkun Ünal yaptığı açıklamada, yeni sezon öncesi ağları tamir ettiklerini ve gırgırların ise bakımını yaptıklarını söyledi

Yeni sezonun iyi geçmesini temenni eden Coşkun Ünal,  “1 Eylül’e kadar olan süreçte ağlarımızın bakımını yapıyoruz, sezona hazırlık yapıyoruz. Şu an avlanma yasağı var. Bu süreçte ağları tamir ediyoruz. Tekneler tersanede. Balıkçılık,denizcilik zor. Balıkçının genel sıkıntısı; giderlerimiz çok. ÖTV'siz mazot aldığımız halde yaktığımız mazot tonajı yüksek olduğu için işçilik giderleri yüksek yani piyasada aldığımız malzeme çok pahalı. Mesela 1 kg ağ 35 lira. Hammaddesi yurtdışından geldiği için doların yükselmesi bizi ekonomik açıdan zorluyor. Her ne kadar sıkıntılı da olsa, mesleğimiz olduğu için devam ettirmek zorundayız. Yatırımlarımız bunun üzerine olduğu için sıkıntılı da olsa mesleğimizi yapıyoruz” diye konuştu.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri balıkçılar haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 22 EKİM 2017
ANA HABER 22 EKİM 2017
ARA HABER 22 EKİM 2017
ARA HABER 22 EKİM 2017