Şehri’den esnafa müjdeli haber

Şehri’den esnafa müjdeli haber
Bu içerik 605 kez okundu.

Zonguldak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 4.Gruba Yükseldi.

 

Zonguldak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ercan Şehri, 5.Gruptan 4.Gruba yükseldiklerini söyledi.

Ercan şehri yaptığı açıklamada, “Dün 5.Gruptan 4.Gruba düştük. Biz 7 ile başladık. 7 ve 6.Grup Halk Bankası’nın sorumluluğundaydı. 5’e düştük ve bize geldi bu sorumluluk. Şimdi 5’ten 4’e düştü geriye 2 puanımız kaldı. 2.Gruba düştüğümüz zaman kişi başına 150 bin lira kredi vereceğiz. Aslında eski sisteme göre 125 bin lira vermemiz gerekiyordu. Ama şimdi yuvarladılar hepsini. Yuvarlak hale getirdiler. 1 ve 2.Grup 150, 5.Gruba sonuna kadar 100, ondan sonra 75 olarak yaptılar Allah nasip ederse ve 2 puan daha düşersek eğer, ayin 2.Gruba düşersek eğer yetkimiz daha de elimize geçecek. O zaman 6 aylık kişilere kredi verebileceğiz. Daha rahat vereceğiz. İnşallah bu gidişle dün benim için çok büyük bir sürpriz oldu, bu gidişle biz yatkında kişi başı 150 bin lira vereceğiz.” Diye konuştu.

100 BİN LİRAYA KADAR KREDİ VEREBİLİLYORUZ

Zonguldak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ercan Şehri, artık 100 bin liraya kadar kredi verebildiklerini belirterek, “Paraya ihtiyacı olanlar lütfen gelsinler. Daha fazla kredi verelim. Elimizde paramız var. Geri dönüşlerle beraber veriylo8ruz. Onu itin para sıkıntımız yok ve Allah’a şükürler olsun. Gelen herkese kapımız açık. İyi bir teminat, eski esnaflar kefilsiz dahi verebiliyoruz. Bilançosu iyi olacak. Hiçbir problemi olmayacak. 100 bin lira güzel güvendiğimize, bankayla mutabakat sağladıktan sonra 100 bin lira verebiliyoruz ve Halk Bankası’na çok teşekkür ediyorum. Benim 4.Gruba düşmem için halk Bankası müdürü ve personelin çok büyük bir çabası oldu düşmemiz için. Kedilerine çok teşekkür ediyorum. Böyle hızlı gidersek yakında 2.gruba inip 150 bin lira vereceğiz” dedi

(HABER-ERCAN DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017