Fevkani köprü ihalesi yapıldı

Fevkani köprü ihalesi yapıldı
Bu içerik 964 kez okundu.

Muharrem Akdemir’den müjdeli haber

Fevkani köprü ihalesi yapıldı

 

Zonguldak Belediye Meclisinin Temmuz Ayı İkinci Birleşimi yapıldı.

Belediye Başkanı Muharrem Akdemir başkanlığında yapılan toplantıda, ilk toplantıda komisyona havale edilen maddeler görüşülerek karara bağlandı ve oy birliğiyle kabul edildi.

5 belediye meclis üyesinin izinli olarak sayıldığı ikinci birleşimde ulaşım ve imar müdürlüğünden gelen maddeler görüşüldü.

Normal gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından MHP’li Meclis Üyesi Salih Alemdar ile Başkan Akdemir arasında söz alma tartışması yaşandı.

Söz almak isteyen Salih Alemdar ile Başkan Muharrem Akdemir arasında karşılıklı söz alma tartışması yaşandı ve izinsiz konuşmamasını istedi. Bunun üzerine Salih Alemdar izin verin konuşayım dedikten sonra izin verdi ve Salih Alemdar konuşma yaptı.

Salih Alemdar konuşmasına Bülent Ecevit Üniversitesi merkez kampüsünde yaklaşık 16 bin öğrencinin olduğunu,. Bunu 10 bininin dışarıdan olduğunu belirterek, Zonguldak ekonomisine müthiş bir katkı sunduğunu, dolayısıyla İncivez ve kampüs çevresine yolların asfalt yapılmasını gerektiğini ve hizmetin iyi yapılması gerektiğini söyledi.

Başkan Akdemir tam bu konuya cevap vermek üzereyken bu seferde AK parti Grup Başkanı Abdullah Karagüzel Başkan Akdemir’e soru sormak istedi. Başkan sözü Karabacak’a verdikten sonra cevaplayacağını belirtti. Abdullah Karagüzel, Çaydamar’da ara arterlerde yolların parke yapılmasının doğru olduğunu ancak ana arterlerde ise asfalt yapılması gerektiğini belirtti.

Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Karagüzel’e, Çaydamar’a hafta sonunda yolların asfalt yapılmasına başlanacağını belirtirken, Alemdar’a ise, gereken hizmetin en iyi şekilde yapılacağını, kent merkezindeki elektrik enerji hatların yer altına alınması çalışmaların tamamlanmasının ardından İncivez ve kampüs bölgesinde elektrik enerji hatlarının yer altına alınacağını, dolayısıyla bu sebeple beklediklerini kaydetti.

AĞUSTOS AYI TATİL, SONRAKİ TOPLANTI 5 EYLÜL’DE YAPILACAK

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Ağustos ayında belediye meclisi olarak tatil olduğunu belirterek sonraki toplantının 5 Eylül Salı günü yapılacağını belirterek toplantıyı kapattı.

FEVKANİ KÖPRÜ İHALESİ YAPILDI

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, meclis toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını cevapladı.

Başkan Akdemir, Fevkani köprü ihalesini yapıldığını ve en kısa zamanda çalışmalara başlanacağını kaydetti.

Kent merkezindeki kaldırım ve park yapım çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Akdemir, ayrıca son olarak Çaydamar’daki yolların asfalt yapımına başlanacağını kaydetti.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri haber son dakika haberi muharrem akdemir fevkani
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017