“Bir an önce istifa ederek ayrılsınlar”

“Bir an önce istifa ederek ayrılsınlar”
Bu içerik 1179 kez okundu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Niyazi Kıransoy, partide ki muhaliflerin parti kurma sürecini değerlendirdi.

Muhaliflerin parti kurmakla doğru bir iş yapacaklarını ve parti içi muhaliflerin bir an önce MHP’den istifa ederek kendi kuracakları partiye geçmeleri gerektiğini belirtti.

Yeni kurulacak partinin de bundan öncekilerde olduğu gibi siyasi partiler mezarlığında yerini alacağını belirten Niyazi Kıransoy, şunları söyledi

“Bu arkadaşların Milliyetçi Hareket Partisi ile hiçbir alakaları kalmamıştır. Merkez Disiplin kurul marifetiyle partiden ihraç edilmiş kişilerdir. Türk siyasi hayatında zannediyorum 100’ü aşkın bir siyasi parti vardır. Bunlarda bu partilere benzer bir parti kurma hevesinde olan arkadaşlardır. Benim kanaatime göre yaptıkları doğrudur. Milliyetçi Hareket Partisi’nde, Milliyetçi Hareket Partisi'’i tüzüğünü, genel başkanını, işleyiş tarzını beğenmeyen arkadaşlar tabi ki istedikleri gibi bir parti kurmak yoluna gireceklerdir ve doğru olan da budur yalnız burada siyaset etiğine ve genel ahlak kuralarına uymak gerekir. Bir partinin üyesi iken başka bir parti kurma çalışması doğru değildir, ahlaki hiç değildir ve siyaset etiğine de hiç yakışmaz. Bu parti kurma çalışmaları içerisinde bulunan ve Milliyetçi Hareket Partisi’ne üyelik bağıyla bağlı olan arkadaşların bir an evvel gelip Milliyetçi Hareket Partisi’nden istifa etmeleri gerektiğini düşünüyorum. Milliyetçi Hareket Partisi’nden daha evvel de bu tarz çalışmaları ayrılan ve parti kuran arkadaşlar olmuştur. Bunları akıbeti de buna benzer olacağını düşünüyorum ve takdir halkımızındır. Bu arkadaşlar için en doğru yol Milliyetçi Hareket Partisi’nden istifa ederek yollarına devam etmeleridir. Bunu neden istiyorum konusuna gelirsek bizi disiplinle, disiplin kurullarını çalıştırmakla yormasınlar. Madem bir parti kurma çabasındalar ve bunda samimiler ve başarılı olacaklarını düşünüyorlar, bu partinin çatısı altında olmaz. Gelsinler bir an evvel Milliyetçi Hareket Partisi ile bağlarını koparsınlar ve bizi de uğraştırmasınlar. Doğru olan yol budur.”

(HABER-ERCAN DEMİR)

  

mhp zonguldak haberleri haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
90 DAKİKA 20 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM
ANA HABER 20 KASIM 2017
ANA HABER 20 KASIM 2017