İl Genel Meclisi sakin geçti (Videolu Haber)

İl Genel Meclisi sakin geçti (Videolu Haber)
Bu içerik 357 kez okundu.

İsmail Terzi, özel idare görevlilerin oturuma neden katılmadığını sordu.

 

Zonguldak İl Genel Meclisi’nin 4.cü birleşimi yapıldı. Necdet Karaveli Başkanlığında gerçekleştirilen toplantı açılış ve yoklama ile başladı. Bir önceki oturuma ait tutanak özetlerin okunarak oylanmasının ardından, gündem maddelerine geçildi.

Ereğli ilçesi Soğanlıyörük Köyü Kapan mevkiinde yer alan parsele ait uygulama imar planı değişikliği konusunda komisyonlarca hazırlana rapor oybirliğiyle kabul edildi.

Gündemde ek önerge olarak ise Ereğli İlçesi Şamlar Köyü mevkiinde buluna futbol sahasının zemin düzenlemesi, kale direklerin dikilmesi ve etrafının tel örgüyle çevrilmesi için Ereğli İl Genel Meclis üyelerini önerisinin gündeme alınması oylandı ve ardından ilgili önerge Gençlik ve Spor komisyonuna havale edilmesine oy birliğiyle karar verildi.

Gündem dışı söz alarak konuşma yapan AK Parti Grup Başkanı İsmail Terzi, oturuma neden Özel İdare yetkililerin katılmadığı konusunda sorusuna cevabını veren İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, “Sayın Valimiz Özel İdare personeliyle toplantı yapıyor ve toplantı halen devam ediyor. Dolayısıyla kendilerinin birleşime katılmayacağından haberim var. bu durum bu şekilde.” dedi.

Toplantı cuma günkü oturumla devam edecek.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 19 EKİM 2017
ANA HABER 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017