Karaveli: “Gökgöl Mağarası kötü durumda”

İl Genel Meclisinde konuşma yapan Başkan Necdet Karaveli, karayolu çalışmaları nedeniyle Gökgöl mağarasının ön kısmının kötü durumda olduğunu belirterek, bu konuda çalışma yapılması gerektiğini kaydetti.

Karaveli: “Gökgöl Mağarası kötü durumda”
Bu içerik 846 kez okundu.

İl Genel Meclisinin ilk ve ikinci oturumunda yaşanan tartışmalar, üçüncü toplantıda yaşanmadı.

Zonguldak İl Genel Meclisinin Temmuz ayı üçüncü birleşimi yapıldı.

Toplantı, açılış ve yoklama ile başladı. Bir önceki oturumun tutanak özetlerinin okunmasının ardından gündeme geçildi.

TARIM OSB RAPORLARI OY BİRLİĞİYLE GEÇTİ

İl Genel Meclisinde Devrek İlçesi, Çaydeğirmeni Beldesi ile Gökçebey İlçesi Çukur Mahallesi hudutlarında kalan ekli vaziyet planında gösterilen ve tamamı hazine adına kayıtlı olan 337 bin 676 metrekare alanda Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulması ile ilgili komisyonların ortaklaşa hazırlamış oldukları raporlar görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

TERZİ: “ÜZÜLMEZ TÜNELİ BAYRAMA KADAR İHALE EDİLİYOR”

Ardından gündem dışı konulara geçildi.

AK Parti Grup başkanı İsmail Terzi, “Dün valiye gittik. Karayolları genel Müdürlüğünü ziyaret ettik. Bazı aksaklıkları daha önce de dile getirmiştim. Ereğli-Zonguldak arasındaki karayolunun yapılacağını söyledi. Sapça’nın ikinci kısmı hariç Üzülmez tünellerinin 2017 Kurban bayramına kadar yapılacağını söyledi. Beycuma yolunda 4 kez sondaj yapıldı ve kayma ölçüldü. Bunun da yaklaşık iki ay içinde ihaleye çıkacağını bize söyledi.

TERZİ: “MİLLET KİMİN HİZMET YAPTIĞINI BİLSİN”

AK Parti Grup başkanı İsmail Terzi “İkinci bir konu da, Zonguldak merkezinde Manolya park gibi, İl Özel İdaresinin destek verdiği projeler var. Giden valimiz bu projenin başındaydı. Özel idarenin sosyal katkısı ve mali katkısı nedir, hizmeti kimin yaptığını millet bilsin,” şeklinde konuştu.

YILMAZ’DAN MANDACILIK SORUSU

CHP Merkez İl Genel Meclisi Üyesi Nebahattin Yılmaz da “Mandacılık OSB ile ilgili çalışma gelecek mi” diye sordu.

DURDUBAŞ: “BASTON MÜZESİ İHALESİ YAPILDI AMA MÜTEAHHİT BAŞLAMADI NİYE”

AK Parti Devrek İl Genel Meclis Üyesi Vacit Durdubaş da, “Şelale, Devrek’teki Baston müzesi ile ilgili ihale ve yer tespitleri yapıldı ancak müteahhit daha başlamadı. 50 bin TL ödenek ayrıldı ama bir proje gerçekleşmedi. 3-4 köyün yolu olduğu halinde grup yolu olarak gözükmüyor. 2018 yılına kadar yol ağı ile ilgili hazırlık yapmalıyız. Bununla ilgili gerekirse olağanüstü toplantı yapmalıyız” dedi.

KARAVELİ: “GÖKGÖL MAĞARASI KÖTÜ DURUMDA”

İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli de, “Önünden geçerken gördüm. Gökgöl Mağarası da kötü durumda. Bu konuda çalışmalar yapmalıyız. Arkadaşlar doğru noktalara değindiler” dedi.

Toplandı 6 Temmuz Perşembe gününe ertelendi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri necdet karaveli son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 22 EKİM 2017
ANA HABER 22 EKİM 2017
ARA HABER 22 EKİM 2017
ARA HABER 22 EKİM 2017