Kamu-İş’ten randevu istedik

Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Anlaşma Protokolü imzalanmasını değerlendiren GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, TTK ve MTA’nın toplu sözleşmelerinin devam ettiğini söyledi.

Kamu-İş’ten randevu istedik
Bu içerik 1163 kez okundu.

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet demirci, toplu sözleşme sürecini değerlendirdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay ve bağlı sendikaların genel başkanlarıyla "Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Anlaşma Protokolü" imzalanmıştı. Bu imzalanan çerçeve protokolünü değerlendiren GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, çerçeve protokolünü imzalandığını ancak sendika olarak Türkiye Taşkömürleri Kurumu (TTK) Maden Teknik Arama (MTA) ve HEMA’da çalışanların toplu sözleşmelerin devam etiğini söyledi.

Kamu-İş’den randevu talep ettiklerini belirten GMİS Genel Başkanı Ahmet demirci, “Maddelerde anlaşabilirsek anlaşılır ve büyük bir ihtimale anlaşacağız.” Dedi

GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci sözleşme görüşmelerinde ayrıca yerüstünde çalışıp ta 2700 ve altında maaş alanlar için 180 TL iyileştirme, 2700-3000 arasında maaş alanlar için ise 90 TL iyileştirme aldıkları belirtti.

Demirci son olarak yardımları 500 liradan 750 liraya çıkarttıklarını, ayrıca sosyal yardımlarını da arttırılacağını söyledi.

Demirci, sözlerini “OHAL ve Türkiye şartlarında en iyi anlaşmayı yaptık. Eksik kalan birkaç madde var sanıyorum büyük bir ihtimale anlaşacağız” diyerek tamamladı.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zongludak haberleri haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 24 KASIM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 24 KASIM 2017
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017